X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Henryk Kowalczyk: musimy zwiększyć kontrolę nad Polskim Związkiem Łowieckim

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 09:18
 - Ważne jest to, aby Polski Związek Łowiecki skutecznie realizował politykę państwa w zakresie łowiectwa - powiedział na antenie Jedynki minister środowiska Henryk Kowalczyk.
Audio
  • Minister środowiska Henryk Kowalczyk o zmianach w prawie łowieckim (Sygnały dnia/Jedynka)

W Sejmie trwają obecnie prace nad nowelizacją ustawy Prawo łowieckie, która wpłynęła do Sejmu pod koniec 2016 roku. Podkomisja wróciła do prac na początku grudnia ubiegłego roku po niemal rocznej przerwie. W tym tygodniu swoje rekomendacje do nowelizowanej ustawy przygotowało Ministerstwo Środowiska.

Wśród zmian proponowanych przez ministerstwo są przepisy dotyczące zwiększenia odległości od zabudowań, gdzie myśliwi mogą polować, większych uprawnień właścicieli gruntów do wyłączania ich terenów z polowań, a także przepisy dotyczące zwiększenia nadzoru państwa nad Polskim Związkiem Łowieckim.

- Ten nadzór rzeczywiście musi być większy. Ważne jest to, by Polski Związek Łowiecki skutecznie realizował politykę państwa w zakresie łowiectwa. Proponujemy np., by krajowego łowczego wybierał minister środowiska, a nie związek. Będziemy chcieli stosować zachęty i plany łowieckie. W sytuacjach nadzwyczajnych, a takim przypadkiem jest problem afrykańskiego pomoru świń, myśliwi będą też zobowiązani realizować zalecenia lekarzy weterynarii, co jest niezwykle istotne - powiedział Henryk Kowalczyk.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska-Hejke

Gość: Henryk Kowalczyk (minister środowiska)

Data emisji: 26.01.2018

Godzina emisji: 8.15

koz/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mirosław Maliszewski: PSL jest ugrupowaniem ludzi honorowych

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 09:58
- Ci, którzy nas krytykują, niech najpierw popatrzą na siebie. My jesteśmy ugrupowaniem ludzi honorowych, nikogo nie wyciągamy za pieniądze, za stanowiska - powiedział na antenie Jedynki poseł PSL Mirosław Maliszewski.
rozwiń zwiń