X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rzeczniczka rządu: prawda historyczna to nasza tożsamość. Nie możemy pozwolić na jej fałszowanie

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 08:17
Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska określiła mianem "mało dyplomatycznego" wystąpienie ambasador Izraela Anny Azari, która w czasie obchodów rocznicy wyzwolenia Auschwitz zaapelowała o zmianę nowelizacji ustawy o IPN. Projekt przyjęty przez Sejm przewiduje m.in. kary za używanie określenia "polskie obozy koncentracyjne".
Audio
  • Joanna Kopcińska o nowelizacji ustawy ws. IPN dotyczącej zwrotów "polski obóz zagłady" (Sygnały dnia/Jedynka)

Anna Azari podkreśliła także, że rząd Izraela "odrzuca" tę nowelizację. Dziś Joanna Kopcińska, która była gościem radiowej Jedynki mówiła, że czas i miejsce wypowiedzenia tych słów mogą budzić zdziwienie. - Wieczór w czasie uroczystości w Auschwitz to mało dyplomatyczne zachowanie. Osoby, które uczestniczyły w tym wydarzeniu, osoby które były świadkami tragicznych wydarzeń w Auschwitz - w niemieckim obozie na terenie Polski - były zaskoczone wystąpieniem pani ambasador. My wyraźnie powtarzamy: Polacy byli ofiarami, na równi z Żydami - mówiła rzeczniczka rządu. 

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że zostanie powołany zespół, który ma zająć się dialogiem historycznym z przedstawicielami Izraela. Joanna Kopcińska zaznaczyła, że jego powstanie to skutek rozmowy Mateusza Morawieckiego z premierem Benjaminem Netanjahu, w której obaj przywódcy potwierdzili wolę dialogu między Polską i Izraelem. Rzeczniczka rządu podkreśliła, że grupa nie będzie jednak ingerować w prace nad nowelizacją ustawy o IPN. - Grupa robocza ma właśnie dyskutować o prawdzie, ale nie ma prawa ingerować w suwerenną działalność parlamentu polskiego. Proszę zwrócić uwagę: Sejm projekt przyjął, teraz zająć ma się tym projektem Senat. To są suwerenne decyzje parlamentu - zaznaczała Joanna Kopcińska.

W piątek sejm uchwalił nowelizację ustawy o IPN - Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Zgodnie z nią każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne - będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Taka sama kara grozi za "rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni".

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Joanna Kopcińska (PiS, rzecznik rządu)

Data emisji: 30.01.2018

Godzina emisji: 7.14

dad/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Morawiecki metaforą obrazuje kwestie ustawy IPN. "Kiedy bandyci napadają na dom..."

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2018 21:54
- Kiedy okrutni bandyci napadają dom, w którym mieszkają razem dwie rodziny i jedną rodzinę mordują prawie całą, a w drugiej mordują matkę, ojca, torturują dzieci – wtedy nikt nie może mówić, że druga rodzina jest winna okrucieństwa bandytów - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Kongres Zydów i Centrum Szymona Wiesenthala stanowczo o ustawie ws. IPN

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2018 20:41
Dyrektor ds. państwowych Centrum Szymona Wiesenthala Mark Weitzman nazwał polską ustawę o IPN dotyczącą karania za sformułowanie "polskie obozy śmierci” "bezwstydnym wybielaniem historii" - podaje w niedzielę agencja AP. Komunikat w podobnym tonie wydał też Światowy Kongres Żydów (WJC). Prezes organizacji poinformował, że Kongres jest zdecydowanie przeciwny nowelizacji ustawy o IPN, którą nazywa "zaciemnianiem historii" i "atakiem na demokrację".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie będziemy negocjować zapisów ustaw, które przyjmuje polski parlament"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 08:36
Ustawa umożliwia tylko ściganie tych, którzy w świadomy, złośliwy sposób próbują obarczać Polskę, naród polski odpowiedzialnością za Holokaust - powiedział w "Sygnałach dnia" Jacek Sasin o nowelizacji ustawy o IPN, która wzbudziła wątpliości strony izraelskiej.
rozwiń zwiń