X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Szczerski: potrzebujemy dialogu, żeby wyjaśnić nieporozumienia, jeśli chodzi o interpretację zapisów ustawy o IPN

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 10:40
- Dzisiaj także Izrael ma interes w tym, żeby mieć dobre relacje z Polską. Narażanie ich na szwank jest działaniem na szkodę także interesów tego państwa – przekonywał w "Sygnałach dnia" szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy.
Audio
  • Krzysztof Szczerski przekonywał, że polskie władze nie akceptują upolitycznienia rocznicy wyzwolenia Kl Auschwitz Birkenau (Sygnały dnia/Jedynka)

Krzysztof Szczerski przekonywał w radiowej Jedynce, że w sprawie konfliktu z Izraelem o zapisy nowelizacji ustawy o IPN, Polska powinna postawić na dialog, "żeby wyjaśnić pewne nieporozumienia, jeśli chodzi o interpretację zapisów".


joanna kopcińska 1200.jpg
Rzeczniczka rządu: prawda historyczna to nasza tożsamość. Nie możemy pozwolić na jej fałszowanie

- Wydaje mi się i to jest nasza formuła, którą zaproponowaliśmy stronie izraelskiej, że prawda nas połączy. Walka z kłamstwem i opieka nad prawdą o Holokauście to dwa elementy tego samego działania – podkreślił.

Gość "Sygnałów dnia" powiedział również, że polskie władze dały jasno do zrozumienia, że "nie akceptujemy upolityczniania tak ważnej rocznicy, jaką jest rocznica wyzwolenia Kl Auschwitz Birkenau".

Zwrócił też uwagę, że "Izrael ma interes w tym, żeby mieć dobre relacje z Polską" i że narażanie tych relacji "na szwank jest działaniem na szkodę także interesów tego państwa".

W piątek sejm uchwalił nowelizację ustawy o IPN - Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Zgodnie z nią każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne - będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Taka sama kara grozi za "rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni".

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Krzysztof Szczerski (szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy)

Data emisji: 30.01.2018

Godzina emisji: 8.14

Zapis rozmowy

pp/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent o nowelizacji ustawy o IPN: Polska ma prawo bronić prawdy historycznej

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 21:34
- Należy spokojnie wyjaśniać sprawę, natomiast nam absolutnie nie wolno się wycofać - powiedział w poniedziałek w TVP Info prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do nowelizacji ustawy o IPN i reakcji jakie wywołała.
rozwiń zwiń