X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Sellin: Polska ma prawo bronić swojego dobrego imienia

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 19:23
- Ja kompletnie tych zarzutów nie rozumiem, bo jak można chęć walki z fałszywymi kodami pamięci jakimi są "polskie obozy zagłady" uznać za negowanie Holokaustu? - mówił w radiowej Jedynce o planowanej uchwale izraelskiego parlamentu wiceminister kultury Jarosław Sellin. 
Audio
  • "To bolesne zapowiedzi i będziemy się musieli z nimi mierzyć w spokojnym dialogu z Izraelem" (Jedynka/Sygnały dnia)

W odpowiedzi na nowelizację ustawy o IPN, w izraelskim parlamencie utworzyła się większość, która ma przegłosować uchwałę stwierdzającą fałszywie, że Polska "neguje Holokaust".

Czytaj więcej
german kopia 663x.jpg
German Death Camps - serwis Polskiego Radia

- To bolesne zapowiedzi i będziemy się musieli z nimi mierzyć w spokojnym dialogu z Izraelem. Powstanie grupa, na którą się umówili premierzy Polski i Izraela, by spokojnie na ten temat dyskutować. Ja kompletnie tych zarzutów nie rozumiem, bo jak można chęć walki z fałszywymi kodami pamięci jakimi są "polskie obozy zagłady" uznać za negowanie Holokaustu? - stwierdził Sellin. - To jest wręcz uzupełnienie narracji o prawdzie w Holokauście - dodał.

- Mam nadzieję, że strona izraelska zrozumie, że Polska ma prawo bronić swojego dobrego imienia, tak jak to skutecznie i słusznie od lat robi sam Izrael jeśli chodzi o pilnowanie tego, żeby nie było negowania Holokaustu. Stąd w wielu zapisach karnych wielu państw Zachodu walka z tzw. negacjonizmem, "Holokaust denial" czy kłamstwem oświęcimskim - podkreślił wiceminister.

- My zresztą państwo Izrael w tej sprawie od wielu lat wpieramy, bo w tejże ustawie, o której dzisiaj tak dużo mówimy jest artykuł 55., który właśnie dokładnie o tym mówi, że kto zaprzecza Holokaustowi podlega karze - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego)

Data emisji: 01.02.2018

Godzina emisji: 7.14

dcz/abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kornel Morawiecki ws. noweli ustawy o IPN: nie możemy ustępować w tym sporze

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 17:32
- Polska nie może ustępować w tym sporze; my, Polacy, nie bronimy siebie, bronimy europejskiej kultury przed nihilizmem i cynizmem; bronimy prawdy i czci naszych zamordowanych współbraci Żydów - powiedział Kornel Morawiecki (WiS) odnosząc się sytuacji wokół noweli ustawy o IPN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Sellin ws. projektu Knesetu: ta eskalacja mnie smuci

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 20:55
- Ta eskalacja mnie smuci - powiedział wiceminister kultury Jarosław Sellin, odnosząc się do informacji, że deputowani Knesetu popierają projekt na mocy którego Polska zostałaby oskarżona o negowanie Holokaustu. - Mam nadzieję, że zakończy to powołanie grupy roboczej do dialogu historycznego - dodał.
rozwiń zwiń