X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minister rolnictwa i rozwoju wsi: raport NIK ws. ASF w Polsce jest nierzetelny

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 08:37
- Polska była i jest przygotowana do walki z wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń - stwierdził na antenie Jedynki minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.
Audio
  • Krzysztof Jurgiel o walce z Afrykańskim Pomorem Świń (Sygnały dnia/Jedynka)

Afrykański pomór świń nadal się w Polsce rozprzestrzenia - Najwyższa Izba Kontroli krytycznie oceniła działalność Ministerstwa Rolnictwa w tym zakresie. 

- Uważam, że ten raport został opracowany w sposób tendencyjny. Wiele zawartych w nim informacji zostało przygotowanych w sposób nierzetelny. Ustalenia naszych ekspertów pokazują, że raport nie obejmuje np. okresu, w którym wdrażano program bioasekuracji. Jego wprowadzenie w 2015 roku wyraźnie pokazuje, że w latach 2015-2016 nie było ognisk na terenach, których dotyczył - stwierdził Krzysztof Jurgiel.

Gość Jedynki dodał, że raport przedstawia, że w Polsce ASF się rozszerza. - Tymczasem ogniska występują sporadycznie w kilku miejscach. Większym problemem jest natomiast sprawa dzików. Trzeba wykazać się tu cierpliwością i dalej prowadzić działania. Chcemy np. rozszerzyć program bioasekuracji na cały kraj. Plan jest taki, że będzie kontrola weterynarzy i okres czterech miesięcy na poprawę warunków asekuracji. Chcemy też, by gospodarstwa, które nie spełniają warunków bioasekruacji otrzymały rekompensatę za wstrzymanie produkcji. Pragnę podkreślić, że Polska była i jest przygotowana do walki z wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń - dodał Jurgiel.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska-Hejke

Gość: Krzysztof Jurgiel (minister rolnictwa i rozwoju wsi)

Data emisji: 01.02.2018

Godzina emisji: 7.15

koz/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak