X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dyrektor Lasów Państwowych: trwają prace nad planem dla Puszczy Białowieskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2018 09:30
Puszcza Białowieska wraz z częścią białoruską stanowi transgraniczny obiekt światowego dziedzictwa UNESCO Białowieża Forest. Przygotowanie planu zarządzania tym obiektem potrwa 3-5 lat – mówił w Jedynce Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny.
Audio
  • Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny o programie dla Puszczy Białowieskiej (Jedynka/Sygnały dnia)
Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny
Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny Foto: PAP/LESZEK SZYMAŃSKI

Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny powiedział, że trwają prace nad nowym planem dla Białowieży. - Nowy plan jest przedmiotem już trwających uzgodnień - Puszcza Białowieska wraz z częścią białoruską stanowi transgraniczny obiekt światowego dziedzictwa UNESCO Białowieża Forest  (…) – mówił.

Wyjaśnił, że taki plan zarządzania powinien był wykonany przed 2012, gdy Polska składała wniosek o wpis na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ale wówczas tego nie zrobiono.

- Należy przygotować spójny transgraniczny plan zarządzania obiektem wraz z Białorusią. Prace trwają od 2016 roku, powołano polsko-białoruską komisję ds. ochrony środowiska, a w jej ramach grupy robocze; jedną z nich jest grupa zajmująca się obiektem Białowieża Forest – tłumaczył dyrektor Lasów Państwowych. Uzupełnił, że zadanie polega na przygotowaniu planu zarządzania, który były spójny, jeśli chodzi układ międzynarodowy, o formy zarządzania oraz ochrony czynnej, ochrony biernej. – Szacujemy, że na to zadanie potrzeba od 3 do 5 lat.– mówił. Plan ma być uzgodniony z partnerami białoruskimi.

Jak wyjaśnił gość Jedynki, szacowany czas opiera się na poprzednich doświadczeniach Polski w tego rodzaju sprawach, na przykład przy opracowaniu planu zdań ochrony dla obszaru Natura 2000 potrzeba było 5 lat na przeprowadzenie wszelkich uzgodnień.

Rozmowy na polskim odcinku puszczy

Jeśli chodzi o polski odcinek puszczy, prowadzone mają być rozmowy w związku z tym co dalej. - Pierwszym krokiem były czwartkowe spotkania - ministra Kowalczyka i moje - na początek z leśnikami. Potem minister spotkał się grupami protestującymi w Puszczy Białowieskiej. Potem doszło do spotkania otwartego dla wszystkich – choć celem było to, aby była to grupa miejscowej ludności – mówił gość Jedynki, opowiadając o czwartkowej wizycie w Białowieży.

Gość Lasów Państwowych zaznaczył, że minister i on chcą przeprowadzić szereg spotkań i konsultacji, ale na początek zakładają, że trzeba porozmawiać z każdym oddzielnie, by poznać obszary wspólne, potem będzie można spotkać się w szerszym gronie z przedstawicielami wszystkich grup, by znaleźć w dyskusji kompromisowe rozwiązanie.

- Temat Puszczy Białowieskiej jest bardzo mocno nacechowany emocjami – przyznał gość Jedynki.

W programie była też mowa o stanowisku samorządów, warunkach powiększania obszaru obszarów chronionych. Wspomniano również o planach LP ws. elektromobilności.

Więcej w audycji.

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Andrzej Konieczny, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych

Data emisji: 03.02.2018

Godzina emisji: 8.15

agkm/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Henryk Kowalczyk: musimy zwiększyć kontrolę nad Polskim Związkiem Łowieckim

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 09:18
 - Ważne jest to, aby Polski Związek Łowiecki skutecznie realizował politykę państwa w zakresie łowiectwa - powiedział na antenie Jedynki minister środowiska Henryk Kowalczyk.
rozwiń zwiń