X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małgorzata Kidawa-Błońska o nowelizacji IPN: dobre intencje - zła ustawa

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 08:08
- Ustawa o IPN stała się osią bardzo poważnego sporu - mówiła w radiowej Jedynce Małgorzata Kidawa-Błońska. - Założenia tej ustawy były bardzo dobre, ale zapisy spowodowały efekt zupełnie odwrotny - przyznała posłanka PO, zaznaczając, że lepiej by było, gdyby nowelizacja napisana została od nowa, z bardziej precyzyjnymi przepisami.
Audio
  • Małgorzata Kidawa-Błońska o ustawie ws. IPN i wyborach samorządowych (Sygnały Dnia/Jedynka)

- Lepiej cofnąć się o krok, napisać tę ustawę tak, żeby była zrozumiała dla wszystkich, żeby jej zapisy nie budziły wątpliwości i wrócić  z tym do Sejmu. To byłoby idealne rozwiązanie - mówiła w "Sygnałach dnia" Małgorzata Kidawa-Błońska. - Najlepszym rozwiązaniem byłoby rozpoczęcie tego procesu jeszcze raz ze starannością. Tak, żeby żaden punkt nie budził wątpliwości - dodała posłanka, zaznaczając, że w tej formie nowelizacja wzbudza kontrowersje w wielu środowiskach i w wielu krajach na świecie. 

Czytaj więcej
german kopia 663x.jpg
German Death Camps - serwis Polskiego Radia

Jak przyznała Małgorzata Kidawa-Błońska, intencje twórców nowelizacji można odczytywać jako dobre, jednak w jej opinii nowelizacja w tym kształcie jest niewłaściwa. - Mamy taki kryzys spraw zagranicznych, jakiego nie mieliśmy od dawna. Ta ustawa miała wspierać Polskę w postrzeganiu jej na świecie, opowiadaniu o naszej historii, a efekt teraz jest taki, że się tłumaczymy. Nie mówi się o Polakach, którzy ratowali Żydów, a mówi się o tych złych przypadkach. Efekt naprawdę dramatyczny - komentowała Kidawa-Błońska.

- Z tego problemu trzeba wyjść. I osobą, która najszybciej może pomóc wyjść z tego problemu, jest pan prezydent - stwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska. 

Zapraszamy do wysłuchania zapisu całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska

Data emisji: 06.02.2018

Godzina emisji: 7.15

dad/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak