X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Dera: prezydent podejmie decyzję dobrą dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 09:25
Andrzej Dera powiedział w "Sygnałach dnia", że prezydent podejmie decyzję o podpisaniu nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięcie Narodowej w duchu dobra Polski. Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta podkreślił, że Andrzej Duda dysponuje szczegółowymi analizami prawnymi.
Audio
  • Andrzej Dera o nowelizacji ustawy o IPN (Sygnały dnia/Jedynka)

Nowelizacja ustawy o IPN zakłada kary grzywny lub więzienia dla osób, które przypisują narodowi polskiemu lub państwu polskiemu współodpowiedzialność za zbrodnie hitlerowców w czasie II wojny światowej. Izraelskie władze, intelektualiści oraz historycy twierdzą, że może to być fałszowaniem historii i apelują do prezydenta Andrzeja Dudy, by nie podpisywał nowelizacji.

Andrzej Dera tłumaczył, że w tym momencie mamy do czynienia z konkretnym aktem prawnym, z którym prezydent zapoznał się szczegółowo. Jak mówił, teraz pozostaje czekać na decyzję Andrzeja Dudy. - Mam nadzieję, że konflikt z Izraelem nie będzie eskalowany, a wręcz przeciwnie - łagodzony - podkreślił gość Jedynki.

Dodał, że w tej sprawie "proces legislacyjny trwał dosyć długo - chyba ponad rok - i być może była zbyt mała konsultacja na poziomie międzynarodowym, ale nie można powiedzieć, że było to robione w ukryciu".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Andrzej Dera (sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta)

Data emisji: 06.02.2018

Godzina emisji: 7.15

mr/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Małgorzata Kidawa-Błońska o nowelizacji IPN: dobre intencje - zła ustawa

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 08:08
- Ustawa o IPN stała się osią bardzo poważnego sporu - mówiła w radiowej Jedynce Małgorzata Kidawa-Błońska. - Założenia tej ustawy były bardzo dobre, ale zapisy spowodowały efekt zupełnie odwrotny - przyznała posłanka PO, zaznaczając, że lepiej by było, gdyby nowelizacja napisana została od nowa, z bardziej precyzyjnymi przepisami.
rozwiń zwiń