X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Rabiej: pomnik smoleński nie powinien powstać jako samowola

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 08:30
- Pomysł postawienia pomnika smoleńskiego decyzją wojewody uważam za zły – mówił w Jedynce w "Sygnałach dnia" Paweł Rabiej (Nowoczesna). Jego zdaniem takie podejście będzie się mściło w przyszłości.
Audio
  • Pawel Rabiej (Nowoczesna) o wyborach samorządowych i pomniku smoleńskim (Sygnały dnia/Jedynka)

Polityk stwierdził w "Sygnałach dnia", że być może potrzebna jest mediacja, która spowoduje, że obie strony zasiądą do rozmów.

Paweł Rabiej, członek Komisji Weryfikacyjnej, polityk partii Nowoczesna, był pytany, czy jeśli wygra wybory w Warszawie wspólnie z Rafałem Trzaskowskim z PO i będzie rządził Warszawą jako wiceprezydent, to czy będzie burzyć pomnik smoleńki.

Gość Jedynki wyraził nadzieję, że nie będzie tego robił. - Apelowałem do inicjatorów budowy pomnika, w tym Jacka Sasina (…), by nie eskalować sytuacji – mówił.  Jego zdaniem ten pomnik, który, jak podkreślił, jest potrzebny, nie powinien powstać  "z naruszeniem prawa, jako samowola budowlana". – To będzie budowało bardzo złą atmosferę wokół pomnika, ci którzy zginęli w katastrofie na to nie zasłużyli – tłumaczył.

Paweł Rabiej przyznał jednocześnie, że ma dużo zastrzeżeń co do postawy władz Warszawy w tej sprawie. W jego ocenie pomnik powinien był powstać tuż po katastrofie, gdy wszyscy byli połączeni w tym, że wspominali tych, którzy zginęli. - Źle się stało, że nie powstał. Emocje narastały z roku na rok. Uważam, że nie można ich podgrzewać teraz – stwierdził.

Gość Jedynki zaznaczył, że stracił w katastrofie przyjaciół i znajomych. Uważa, że pomnik powinien powstać, ale odpuszczenie win potrzebne jest po obu stronach.

Paweł Rabiej dodał, że zwrócił się do członków Komitetu Społecznego, w którego rękach jest wniosek ws. pomnika smoleńskiego, by zasiedli do rozmów z przedstawicielami władz miasta, nawet jeśli ich nie lubią. Zaznaczył, że o sprawie pomników decyduje Rada Warszawy.

W programie była również mowa o współpracy PO i Nowoczesnej, a także o rocznicy marca 1968 roku.

Więcej w audycji.

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska-Hejke

Gość: Paweł Rabiej (Nowoczesna)

Data emisji: 12.02.2018

Godzina emisji: 7.15

agkm/abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jest decyzja - wiadomo, gdzie w Warszawie stanie pomnik smoleński

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 13:38
Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. ma stanąć na obszarze zielonym między placem Piłsudskiego w Warszawie a ul. Królewską - poinformował w środę Komitet Społeczny Budowy Pomników śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku.
rozwiń zwiń