Michał Wójcik o zatrzymaniach ws. prywatyzacji Ciechu: ludzie w czasach władzy PO prowadzili interesy, które naraziły Skarb Państwa na potężne szkody

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 09:14
Agenci delegatury CBA we Wrocławiu zatrzymali sześć osób, w tym byłego wiceministra skarbu w rządzie PO-PSL Pawła T., ws. prywatyzacji spółki Ciech S.A. O sprawie w "Sygnałach dnia" mówił sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Wójcik.
Audio
  • Michał Wójcik o zatrzymaniach ws. prywatyzacji Ciechu (Sygnały dnia/Jedynka)
Michał Wójcik
Michał Wójcik Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Śledztwo dotyczy nadużycia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz wyrządzenia szkody na rzecz Skarbu Państwa. Oprócz byłego wiceministra zatrzymano też między innymi jego radcę, wysokich urzędników z resortu skarbu i dwóch ekspertów z firmy, która sporządziła wycenę spółki.


cba mi free 12.jpg
CBA: sześć osób, w tym były wiceminister, zatrzymanych ws. prywatyzacji Ciechu

Michał Wójcik powiedział w radiowej Jedynce, że zatrzymania to dobra informacja pokazująca, że "państwo działa", ale też smutna, gdyż pojawiają się w niej urzędnicy i politycy, którzy działali w rządzie PO, co, w jego opinii, potwierdzałoby, że "przecinał się świat biznesmenów i świat polityków za czasów rządów Donalda Tuska".

- Ta sprawa pojawiała się w czasie afery podsłuchowej na taśmach, gdzie mowa była o tym (...), że zbyto pakiet Skarbu Państwa za cenę, która mogła stanowić nawet setki milionów strat dla budżetu państwa (...) – powiedział Michał Wójcik i dodał, że wymiar sprawiedliwości nie stosuje wobec nikogo taryfy ulgowej.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości mówił też o sprawie Jugendamtów i pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej.

Więcej w audycji.

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska-Hejke

Gość: Michał Wójcik (sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości)

Data emisji: 12.02.2018

Godzina emisji: 8.15

pp/abi

Zapis rozmowy

Czytaj także

Szef MSZ: eksperci KE niewłaściwie interpretują reformę sądownictwa w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 07:57
- Prowadzimy dialog z Unią Europejską w sprawie praworządności w Polsce, wyjaśniamy nasze stanowisko - mówił w "Sygnałach dnia" minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: spodziewam się dobrych informacji dla emerytów

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 09:29
- Najniższa emerytura może wzrosnąć o 29 złotych, a przeciętna nawet o 60 zł - mówiła w "Sygnałach dnia" minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Rabiej: pomnik smoleński nie powinien powstać jako samowola

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 08:30
- Pomysł postawienia pomnika smoleńskiego decyzją wojewody uważam za zły – mówił w Jedynce w "Sygnałach dnia" Paweł Rabiej (Nowoczesna). Jego zdaniem takie podejście będzie się mściło w przyszłości.
rozwiń zwiń