102 zarzuty dla byłego posła PSL. "Władysław S. miał b. dobre relacje ze służbami i dziennikarzami śledczymi. Czuł się bezkarnie"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 10:00
Byłemu posłowi i rolniczemu związkowcowi Władysławowi S. zarzuca się ponad 100 przestępstw. - Władysław S. miał bardzo dobre relacje i ze służbami, i z tzw. dziennikarzami śledzczymi. W mojej ocenie ta liczba zarzutów bierze się stąd, że czuł się po prostu bezkarnie - powiedział w Sygnałach Dnia Marek Sawicki, były minister rolnictwa, poseł PSL.
Audio
  • Marek Sawicki o zarzutach dla byłego posła PSL Władysława S. (Sygnały Dnia/Jedynka)

Byłemu politykowi PSL zarzuca się ponad 100 przestępstw: wyłudzenia, pranie brudnych pieniędzy w kwocie prawie 21 mln złotych i udzielanie pomocy w dokonywaniu oszustw kredytowych na szkodę SKOK Wołomin na nazwiska podstawionych osób. W czasie śledztwa ustalono, że środki finansowe z pożyczek w latach 2010-2011 Władysław S. przeznaczył na pokrycie podporządkowanego sobie i zadłużonego kółka rolniczego, którego był prezesem oraz na inne organizacje związkowe i cele prywatne. 

- Władysław S. nie jest działaczem PSL już od 2012 roku (...). Czuł się bezkarnie, wiedząc, że współpracując z tamtymi panami (służbami i dziennikarzami śledczymi - przyp. red.) ma pełną ochronę - powiedział Marek Sawicki. - Jedno jest pewne. Ta współpraca nie daje immunitetu do popełniania przestępstw - dodał.

Kandydat PSL w wyborach na prezydenta Warszawy

Jak dotąd nie zapadły żadne oficjalne deklaracje ws. ewentualnego kandytata PSL na urząd prezydenta Warszawy. - Ta sprawa nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Jest przymierzany Jakub Stefaniak. Czy ostatecznie go wystawimy, będzie też zależało od rozmów z pozostałymi klubami opozycyjnymi - powiedział gość "Sygnałów dnia". - Mimo, że do wyborów idziemy pod szyldem Polskiego Stronnictwa Ludowego, to w każdym mieście, w każdej gminie jesteśmy - jeśli pojawi się kandydat lepszy od kandydata PSL - gotowi takiego kandydata poprzeć - podkreślił.

W całej rozmowie również o zatrzymaniu Władysława Frasyniuka i zapowiadanej przez Kukiz'15 reformie ws. immunitetu poselskiego.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Marek Sawicki (były minister rolnictwa, Polskie Stronnictwo Ludowe)

Data emisji: 14.02.2018

Godzina emisji: 8.15

rr/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Władysław Frasyniuk został przesłuchany i zwolniony. "Odmówił składania zeznań"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 12:30
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński poinformował, że zatrzymany rano Władysław Frasyniuk został zwolniony. Odmówił składania zeznań. Wcześniej dwukrotnie nie stawił się w warszawskiej prokuraturze - 12 stycznia i 1 lutego. - Mamy do czynienia z państwem bezprawia - powiedział Frasyniuk, komentując swoje zatrzymanie przez policję.
rozwiń zwiń