X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

102 zarzuty dla byłego posła PSL. "Władysław S. miał b. dobre relacje ze służbami i dziennikarzami śledczymi. Czuł się bezkarnie"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 10:00
Byłemu posłowi i rolniczemu związkowcowi Władysławowi S. zarzuca się ponad 100 przestępstw. - Władysław S. miał bardzo dobre relacje i ze służbami, i z tzw. dziennikarzami śledzczymi. W mojej ocenie ta liczba zarzutów bierze się stąd, że czuł się po prostu bezkarnie - powiedział w Sygnałach Dnia Marek Sawicki, były minister rolnictwa, poseł PSL.
Audio
  • Marek Sawicki o zarzutach dla byłego posła PSL Władysława S. (Sygnały Dnia/Jedynka)

Byłemu politykowi PSL zarzuca się ponad 100 przestępstw: wyłudzenia, pranie brudnych pieniędzy w kwocie prawie 21 mln złotych i udzielanie pomocy w dokonywaniu oszustw kredytowych na szkodę SKOK Wołomin na nazwiska podstawionych osób. W czasie śledztwa ustalono, że środki finansowe z pożyczek w latach 2010-2011 Władysław S. przeznaczył na pokrycie podporządkowanego sobie i zadłużonego kółka rolniczego, którego był prezesem oraz na inne organizacje związkowe i cele prywatne. 

- Władysław S. nie jest działaczem PSL już od 2012 roku (...). Czuł się bezkarnie, wiedząc, że współpracując z tamtymi panami (służbami i dziennikarzami śledczymi - przyp. red.) ma pełną ochronę - powiedział Marek Sawicki. - Jedno jest pewne. Ta współpraca nie daje immunitetu do popełniania przestępstw - dodał.

Kandydat PSL w wyborach na prezydenta Warszawy

Jak dotąd nie zapadły żadne oficjalne deklaracje ws. ewentualnego kandytata PSL na urząd prezydenta Warszawy. - Ta sprawa nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Jest przymierzany Jakub Stefaniak. Czy ostatecznie go wystawimy, będzie też zależało od rozmów z pozostałymi klubami opozycyjnymi - powiedział gość "Sygnałów dnia". - Mimo, że do wyborów idziemy pod szyldem Polskiego Stronnictwa Ludowego, to w każdym mieście, w każdej gminie jesteśmy - jeśli pojawi się kandydat lepszy od kandydata PSL - gotowi takiego kandydata poprzeć - podkreślił.

W całej rozmowie również o zatrzymaniu Władysława Frasyniuka i zapowiadanej przez Kukiz'15 reformie ws. immunitetu poselskiego.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Marek Sawicki (były minister rolnictwa, Polskie Stronnictwo Ludowe)

Data emisji: 14.02.2018

Godzina emisji: 8.15

rr/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Władysław Frasyniuk został przesłuchany i zwolniony. "Odmówił składania zeznań"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 12:30
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński poinformował, że zatrzymany rano Władysław Frasyniuk został zwolniony. Odmówił składania zeznań. Wcześniej dwukrotnie nie stawił się w warszawskiej prokuraturze - 12 stycznia i 1 lutego. - Mamy do czynienia z państwem bezprawia - powiedział Frasyniuk, komentując swoje zatrzymanie przez policję.
rozwiń zwiń