Minister sportu: igrzyska w Pjongczangu uświadomiły nam potrzeby polskiego sportu

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 08:08
- Dorobek medalowy w Pjongczangu to realne odzwierciedlenie stanu sportów zimowych w Polsce - mówił w "Sygnałach dnia" minister sportu i turystyki Witold Bańka.
Audio
  • Witold Bańka o igrzyskach w Pjongczangu (Sygnały dnia/Jedynka)

Podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu Polacy zdobyli dwa medale. Złoty medal w konkursie indywidualnym skoków narciarskich na dużej skoczni wywalczył Kamil Stoch, a brąz w konkursie drużynowym osiągnęli polscy skoczkowie.

Witold Bańka uważa, że w tym momencie hejt czy deprecjonowanie olimpijczyków nikomu i niczemu nie służy. - Jest też niesprawiedliwe. Kibice mają prawo oczekiwać sukcesów, ale musi w tym być elementarne zrozumienie - podkreślił gość Jedynki.

Minister sportu powiedział, że sukcesy naszych sportowców to nie jest efekt znakomitego systemu szkolenia, tylko pracy pojedynczych zawodników i trenerów. Jak mówił, dzisiaj absolutną podstawą jest szkolenie dzieci i młodzieży. - Trzeba zrobić kilka kroków do tyłu, musi być odpowiednia piramida szkoleniowa - dodał Witold Bańka.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Witold Bańka (minister sportu i turystyki)

Data emisji: 27.02.2017

Godzina emisji: 7.15

mr/ag

Zapis rozmowy

Czytaj także

PjongCzang 2018: prezes PKOl zadowolony. "Zawodnicy nie skompromitowali naszego kraju"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 16:24
Usatysfakcjonowany z Pjongczangu wyjedzie prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki. Jego zdaniem, Biało-czerwoni zdobywając dwa medale południowokoreańskich igrzysk zrealizowali plan minimum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PjongCzang 2018: Bańka jest zdania, że trzeba postawić na sporty o potencjale medalowym

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 20:33
- Dwa medale olimpijskie zdobyte w Pjongczangu obrazują realną siłę polskich sportów zimowych. Gdyby było ich więcej, zaciemniłoby to rzeczywisty stan - powiedział minister sportu i turystyki Witold Bańka.
rozwiń zwiń