X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Maria Anders zapewnia: Żydzi w USA liczą na rozwiązanie problemu ws. ustawy o IPN

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 08:00
Minister do spraw dialogu międzynarodowego, senator Anna Maria Anders powiedziała, że amerykańscy Żydzi liczą na rozwiązanie problemu nowelizacji ustawy o IPN i deklarują, że zależy im na przyjaźni z Polską. Minister Anders przebywa w Waszyngtonie, gdzie bierze udział jako obserwator w konferencji najbardziej wpływowej organizacji żydowskiej w Stanach Zjednoczonych: Amerykańsko-Izraelskiego Komitetu Spraw Publicznych – AIPAC.
Audio
  • Anna Maria Anders o polsko-amerykańsko-izraelskim dialogu ws. ustawy o IPN (Sygnały dnia/Jedynka)
Anna Maria Anders
Anna Maria AndersFoto: PR/Marek Wałkuski

Anna Maria Anders przyznała będąc gościem radiowej Jedynki, że na konferencji AIPAC jest pytana o ustawę o IPN. Odpowiada wówczas, że należy poczekać na decyzję Trybunału Konstytucyjnego. Minister Anders oceniła, że polsko-izraelski spór znalazł się w impasie. - Są rozmowy, ale nie ma nic konkretnego ani w jedną, ani w drugą stronę - stwierdzała.

Wyraziła też przekonanie, że kluczem do poprawy stosunków ze Stanami Zjednoczonymi jest rozwiązanie konfliktu z Izraelem. - Jeżeli uda nam się rozwiązać problem na linii Warszawa-Jerozolima to z Amerykanami też będzie dobrze - powiedziała Anna Maria Anders. Jej zdaniem, wrogowie Polski tacy jak Rosja cieszą się z pogorszenia relacji Polski z USA i Izraelem.

Minister Anders oceniła, że nowelizacja ustawy o IPN, wbrew intencjom jej twórców, nie przyczyniła się do poprawy wizerunku Polski. - Wydaje mi się, że możemy się pogodzić z Izraelem, i że pogodzimy się z Ameryką, ale skutki tego wszystkiego mogą jeszcze trochę potrwać - stwierdziła. Minister Anders dodała, że podczas wizyty w USA spotyka się nie tylko z przedstawicielami AIPAC, ale również z członkami amerykańskiego Kongresu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Rozmawia: Marek Wałkuski

Gość: Anna Maria Anders (minister ds. dialogu międzynarodowego, senator Prawa i Sprawiedliwości)

Godzina emisji: 7.45

Data emisji: 6.03.2018

dad/ag

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Małgorzata Wypych o stosunkach polsko-izraelskich: najważniejsze, że usiedliśmy do wspólnego stołu

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 14:01
- Najważniejsze, że w ogóle usiedliśmy do wspólnego stołu - powiedziała posłanka PiS, Małgorzata Wypych komentując pierwsze spotkanie polsko-izraelskiej grupy roboczej. Małgorzata Wypych goszcząc w radiowej Jedynce skomentowała również wybór prof. Zdzisława Krasnodębskiego na stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. - To gwarantuje, że stanowisko polskiego rządu będzie słyszalne również sali plenarnej Parlamentu Europejskiego - powiedziała posłanka PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po rozmowach zespołów w Izraelu. "Serdecznie na początku nie było, ale zakończyliśmy w niezłej atmosferze"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 18:37
Rządowy zespół ds. relacji polsko-izraelskich zakończył wizytę w Izraelu. – Pytano o różne kwestie, a najdłuższe były debaty na temat rozumienia tego prawa, które zostało przyjęte. Były też sprawy historyczne, a państwo z instytutu Jad Waszem wyrażali swoje zaniepokojenie wobec tego, co się w Polsce dzieje – powiedział dr Mateusz Szpytma z Instytutu Pamięci Narodowej, członek zespółu ds. dialogu prawno-historycznego z Izraelem.
rozwiń zwiń