X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wystawa o Marcu '68. Dyrektor muzeum POLIN: chcieliśmy zachęcić ludzi do myślenia

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 09:00
Dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN prof. Dariusz Stola powiedział w "Sygnałach dnia", że tytuł dostępnej od dziś wystawy  "Obcy w domu" - miał skłonić do refleksji. Gość Jedynki tak odebrał wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącą tytułu ekspozycji.
Audio
  • Dariusz Stola o wydarzeniach Marca '68 (Sygnały dnia/Jedynka)

Ekspozycja "Obcy w domu. Wokół Marca'68" jest od dziś dostępna dla zwiedzających. Na nowej wystawie muzeum można obejrzeć między innymi listy, fotografie, dokumenty oraz przedmioty codziennego użytku zabrane w drogę przez "marcowych emigrantów".

Premier Mateusz Morawiecki nawiązując do wystawy mówił między innymi, że Polska rządzona przez komunistów nie mogła być domem dla obywateli polskich, w tym polskich Żydów.

Dariusz Stola uważa, że bez względu na wszystko należy mówić prawdę o przeszłości. - Cieszę się, że premier nie zgodził się z tym tytułem. Celowo go tak sformułowaliśmy, aby zachęcić ludzi do myślenia. Do kogo należy Polska, kto tu jest u siebie. To dla mnie odwrócenie ewangelicznego pytania: kto jest moim bliźnim? Wobec kogo mamy zobowiązania moralne - tłumaczył gość Jedynki.

Dyrektor muzeum dodał, że prace nad wystawą rozpoczęły się dwa lata temu, a jej idea przewodnia kształtowała się w kontekście kryzysu migracyjnego.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: prof. Dariusz Stola (dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN)

Data emisji: 9.03.2018

Godzina emisji: 7.40

mr/ag

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Maria Anders zapewnia: Żydzi w USA liczą na rozwiązanie problemu ws. ustawy o IPN

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 08:00
Minister do spraw dialogu międzynarodowego, senator Anna Maria Anders powiedziała, że amerykańscy Żydzi liczą na rozwiązanie problemu nowelizacji ustawy o IPN i deklarują, że zależy im na przyjaźni z Polską. Minister Anders przebywa w Waszyngtonie, gdzie bierze udział jako obserwator w konferencji najbardziej wpływowej organizacji żydowskiej w Stanach Zjednoczonych: Amerykańsko-Izraelskiego Komitetu Spraw Publicznych – AIPAC.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie można stosować zasady zbiorowej odpowiedzialności ani też zasady zbiorowej nieodpowiedzialności"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 08:10
Działacz opozycyjny w PRL, a także uczestnik Marca'68 Czesław Bielecki powiedział, że polski rząd nie powinien przepraszać za działania władz komunistycznych podczas Marca'68. - Nie można stosować zasady zbiorowej odpowiedzialności ani też zasady zbiorowej nieodpowiedzialności - podkreślił. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marzec '68. Prezydent: bez wydarzeń marcowych nie byłoby dziś wolnej Polski"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 16:15
8 marca 1968 roku, studenci Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowali wiec, który dał początek fali protestów w całym kraju. Wydarzenia te przeszły do historii jako Marzec 1968 roku. Dziś odbędzie się wiele uroczystości upamiętniających tamten zryw. Główne obchody - z udziałem prezydentem Andrzeja Dudy - zaplanowano w południe na Uniwersytecie Warszawskim. 
rozwiń zwiń