Maciej Gburczyk i Mateusz Deredas: Reggaeside nie śpiewa o niczym

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 15:18
Zespół Reggaeside nie gra czystego reggae, ale łączy tę muzykę z rockiem i popem. Reprezentanci zespołu – Maciej Gburczyk i Mateusz Deredas – przynieśli dziś do studia swoją debiutancką płytę "Szczęście".  
Audio
  • Maciej Gburczyk i Mateusz Deredas prezentują nowy singiel (Muzyczna Jedynka)

Muzycy zaznaczają, że najlepszym sformułowaniem określającym styl Reggaeside jest "grać po swojemu".

– Jesteśmy w Polsce i wyznajemy zasadę, że musimy grać po swojemu. Gdy ktoś zapytał nas, jakie są nasze wzorce zagraniczne, odpowiedzieliśmy, że nie mamy takich. Oczywiście opieramy się na kanonach muzyki, którą wszyscy znają, ale staramy się grać, tak jak to czujemy i najlepiej nam to wychodzi. Każdy z naszej ósemki dodaje coś od siebie. Pozwalamy instrumentom zagrać tak, jak potrafią zagrać najlepiej i to się dobrze sprawdza – mówił Maciej Gburczyk.

Mateusz Deredas powiedział, że tekst utworów jest dla muzyków bardzo ważny. Piosenki Reggaeside niosą pewne przesłanie.  

– Od 2012 roku zbieraliśmy materiał na tę płytę. Mieliśmy 5 lat na to, by wybrać najlepsze – naszym zdaniem – kompozycje. Jest to energetyczna muzyka z wartościowym przekazem. Odwołujemy się do wartości ważnych w życiu człowieka: do szacunku i miłości. Tekst jest dla nas bardzo ważną częścią piosenek. Nie chcemy śpiewać o niczym – przyznał Mateusz Deredas.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Rozmawiała: Marcin Kusy 

Goście: Maciej Gburczyk i Mateusz Deredas (zespół Reggaeside)

Data emisji: 9.03.2018

Godzina emisji: 14.21

abi/kw


 

Czytaj także

Shakin’ Stevens na jedynym koncercie w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 10:05
Gwiazda brytyjskiej muzyki Shakin’ Stevens wraca do Polski po raz pierwszy od 2014 roku, aby 17 marca o godz. 19.00 zagrać koncert w Arenie Toruń. Będzie to jedyny występ tego artysty w tym roku w Polsce! Koncert poprowadzi Marcin Kusy, dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Równoległe światy Apostolisa Anthimosa

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 14:45
- Dla mnie te 50 lat to była jedna wielka bajka - mówi w "Muzycznej Jedynce" urodzony w Polsce Grek, uznawany za jednego z najciekawszych instrumentalistów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Szczygieł: nie wygrał programu, ale i tak czuje się zwycięzcą

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 16:17
Michał Szczygieł jest debiutantem, ale widzowie programu "The Voice od Poland" znają go doskonale. Pod skrzydłami Andrzeja Piasecznego doszedł aż do finału. W półfinale zaśpiewał utwór "Nic tu po mnie", który niebawem ujrzy światło dzienne jako pełnoprawny singiel. Dziś zaprezentował go w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń