X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Epilepsja to choroba dla wielu tajemnicza

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 11:03
W 2013 roku przeprowadzono badanie "Postawy Polaków wobec padaczki" i okazało się, że na temat tej choroby wiemy bardzo mało, a padaczka wciąż budzi obawy i kontrowersje.
Audio
  • 26 marca Międzynarodowym Dniem Epilepsji (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Prof. Joanna Jędrzejczyk z Polskiego Towarzystwa Neurologicznego powiedziała w "Sygnałach dnia", że istnieje potrzeba ciągłej edukacji Polaków w zakresie wiedzy na temat epilepsji i pomocy osobom z napadami padaczkowymi. – Lęk jest chyba najważniejszym elementem, bo jeśli do końca czegoś nie rozumiemy, to najczęściej się tego boimy. Te badania powtarzane są co jakiś czas i  trzeba zauważyć, że wzrasta aspekt społeczny akceptowania chorych na padaczkę - przyznała.

Czytając o przypadkach epilepsji w naszym kraju można znaleźć taką opinię, że w Polsce mamy brak systemowej organizacji opieki nad pacjentem. Rozmówczyni Krzysztofa Grzesiowskiego nie do końca się z tym zgadza.  - Padaczkę w Polsce rozpoznaje i prowadzi neurolog, co jest olbrzymim plusem, dlatego że są kraje, w których padaczkę prowadzi lekarz rodzinny. W związku z tym u nas pacjenci już są w lepszej sytuacji - stwierdziła.  

W Polsce pacjent z epilepsją czeka średnio 6 lat na wprowadzenie nowej terapii. To dłużej niż w przypadku terapii onkologicznych.

Ile procent populacji cierpi na padaczkę? Które grupy wiekowe są szczególnie narażone? Czy chorzy na epilepsję mogą normalnie funkcjonować w społeczeństwie? Zapraszamy do wysłuchania całej romowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: prof. Joanna Jędrzejczyk (Polskie Towarzystwo Neurologiczne)

Data emisji: 10.03.2018 

Godzina emisji: 7.15

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciech Hermeliński: Wybory samorządowe prawdopodobnie 4 listopada

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2018 13:52
Gościem audycji "W samo południe" w radiowej Jedynce był sędzia Wojciech Hermeliński, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej. Sędzia Hermeliński zdradził, kiedy prawdopodobnie Polacy pójdą do urn wyborczych w związku wyborami samorządowymi. Zdaniem przewodniczącego PKW najbardziej prawdopodobna data to 4 listopada tego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogdan Borusewicz: PO nie poprze "uchwały marcowej" w obecnym brzmieniu

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 13:41
- Na pewno nie zgodzimy się na uchwałę w wersji senatora Jana Żaryna - powiedział dzisiaj Bogdan Borusewicz o senackim projekcie uchwały mającej upamiętnić tak zwane "wydarzenia marcowe". Wicemarszałek senatu był gościem audycji "W samo południe".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Marzec 1968 roku był ruchem pokoleniowym"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 18:14
- On odbywał się przy dużym wsparciu i sympatii społeczeństwa - podkreślił w radiowej Jedynce historyk dr Łukasz Kamiński.
rozwiń zwiń