Katarzyna Lubnauer o zmianach w rządzie: to gra pozorów

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 08:57
- Miał być ascetyczny zakon Prawa i Sprawiedliwości, który kreuje się na świętych, a wyszli święci próżniacy, którzy nie znają umiaru. Mamy tłuste misie a nie mnichów - powiedziała w radiowej Jedynce przewodnicząca Nowoczesnej.
Audio
  • Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer o zmianach w rządzie (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer o zmianach w rządzie (Sygnały dnia/Jedynka)

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w poniedziałek, że przyjął dymisje 17 wiceministrów. Zapowiedział też ogłoszenie kilku kolejnych dymisji w ciągu dwóch tygodni.

- Pamiętajmy skąd się wzięła ta redukcja rządu. Najpierw utuczono go do niebotycznych rozmiarów (...) Ktoś chyba policzył, że 1/4 posłów PiS znalazła swoje miejsce w rządzie (...) Równocześnie przyznano sobie nagrody - to były pierwsze nagrody od dłuższego czasu samo przyznane sobie przez rząd (...) Mam wrażenie, że w pewnym momencie pojawił się nakaz prezesa, że coś z tym trzeba zrobić - oceniła w audycji "Sygnały dnia" Katarzyna Lubnauer.

Według niej redukcje w rządzie zakończą się tak, że te zdymisjonowane osoby zostaną przesunięte szczebel niżej, czyli większość z nich zostanie w dalszym ciągu urzędnikami państwowymi. - Nie wykluczam nawet, że część z nich z wyższymi pensjami. W związku z tym okaże się, że oszczędności z tego nie ma żadnych, ale polityczny gest jest widoczny - stwierdziła przewodnicząca Nowoczesnej. - Dla mnie to gra pozorów - podkreśliła.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiliśmy także o wolnych niedzielach w handlu i wyborach samorządowych.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: Katarzyna Lubnauer (przewodnicząca Nowoczesnej)

Data emisji: 13.03.2018

Godzina emisji: 8.16

kk/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier odwołał kilkunastu wiceministrów. Mateusz Morawiecki: chcemy usprawnić pracę rządu"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 16:05
Premier Mateusz Morawiecki poinformował o przyjęciu dymisji 17 wiceministrów. Podziękował im za pracę na rzecz Rzeczypospolitej, profesjonalizm i zaangażowanie. Podkreślił, że kontynuuje wewnętrzne reformy tak, aby rząd był bardziej urzędniczy, a nie polityczny.
rozwiń zwiń