X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Świętokrzyskie i Lubelskie - mieszkańcy walczą z drugą falą

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2010 12:27
Na przejście fali kulmunacyjnej na Wiśle przygotowuje się Warszawa
Audio

W wojewódzwie świętokrzyskim i lubelskim strażacy i mieszkańcy walczą z drugą falą powodziową. W kilku miejscach stan alarmowy na Wiśle jest przekroczony. Wały są przesiąknięte. 

W nocy woda przerwała wał w gminie Janowiec koło Kazimierza Dolnego. Wyrwa ma około 100 metrów długości. Woda przelewa się na tereny Doliny Janowieckiej. Z pobliskich miejscowości  ewakuowano ponad 150 osób. Podtopionych jest 30 gospodarstw.

O drugiej w nocy woda przerwała wał w innej podsandomierskiej miejscowości Ciszycy. Na miejscu był Radomir Czarnecki.

 

Mazowsze

Fala kulminacyjna na Wiśle zbliża się do Warszawy. Wielka woda dotrze do stolicy o trzeciej w nocy. Fala osiągnie wysokość 780 cm. Przy moście Świętokrzyskim była Edyta Poźniak.

 

Poziom Wisły w stolicy podnosi się kilka centymetrów na godzinę. Wysoka woda zmusiła władze miasta do zamknięcia dla ruchu jednej z głównych arterii prawobrzeżnej Warszawy - Wału Miedzeszyńskiego. Przejazd jest zamknięty na odcinku kilkunastu kilometrów, od Trasy Łazienkowskiej do Traktu Lubelskiego.
Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zdecydowała też o zamknięciu około 150 szkół, przedszkoli i żłobków w Wawrze, Wilanowie, na Pradze, Mokotowie oraz Białołęce. Z urzędów i instytucji położonych najbliżej Wisły dokumentację i archiwa przeniesiono na wyższe piętra.
Pod szczególnym nadzorem są umocnienia Wału Zawadowskiego, Port Praski i Zoo. 

Kraj

Fala powodziowa na Wiśle jest teraz w woj. świętokrzyskim. Na Lubelszczyźnie wysoka woda wciąż zagraża gminom nadwiślańskich i zalewa kolejne domy.

W miejscowości Ostrów woda przerwała wał na Wiśle. Wyrwa ma około 60 metrów. Zalanych zostało 5 miejscowości. Na miejscu pracują żołnierze i strażacy.

Nie zmienia się sytuacja w prawobrzeżnej części Sandomierza. Woda opada bardzo powoli. Pod wodą pozostają osiedla: Vitrum, Zarzekowice, Nadbrzezie, Ostrówek. Bardzo trudna sytuacja utrzymuje się w okolicach sandomierskiej huty szkła. Ciągle istnieje obawa, że woda uszkodzi wały.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uwaga! Przekroczony stan ostrzegawczy rzek

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2010 11:44
W wyniku roztopów wzbierają wody w korytach kilku rzek na Mazowszu, Śląsku i Podkarpaciu. Może to spowodować lokalne podtopienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podkarpackie: woda przerwała wały. 60 domów ewakuowanych

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2010 18:46
Rzeka Breń przerwała wał w miejscowości Ziempniów w powiecie mieleckim. Trwa ewakuacja 60 gospodarstw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sytuacja powodziowa w Polsce. Zobacz szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2010 17:52
Mieszkańcy sześciu województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, opolskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego walczą ze skutkami powodzi. Fala kulminacyjna na Wiśle przesuwa się coraz bliżej południowej części województwa mazowieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podkarpacie: stan Wisły i Sanu cały czas opada

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2010 12:00
Na Podkarpaciu w poniedziałek po południu Wisła i San przekraczają stany alarmowe, ale ich poziom obniża się. Pozostałe rzeki regionu płyną w większości poniżej stanów ostrzegawczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dramat na południu Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010 13:39
Najbardziej niebezpieczna sytuacja jest na Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu. Do przyjęcia fali powtórnie przygotowuje się także Mazowsze.
rozwiń zwiń