X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Papież mówi o prześladowaniu Kościoła

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2010 13:11
Benedykt XVI oświadczył, że prześladowania nie pochodzą z zewnątrz, ale są wynikiem grzechów wewnątrz Kościoła.
Audio

Kościół nie może uciec przed pytaniami o pedofilię wśród księży. Przed pielgrzymką do Fatimy i już na pokładzie samolotu pytano papieża, co dalej ze skandalami pedofilskimi. A wszystkich zaskoczyło stwierdzenie, że Kościół jest prześladowany.

Benedykt XVI oświadczył, że prześladowania nie pochodzą obecnie z zewnątrz, ale są wynikiem grzechów wewnątrz Kościoła, jakimi są nadużycia wobec nieletnich popełniane przez duchownych. - To jest cierpienie, którego Kościół doświadcza - tłumaczył w magazynie "Z kraju i ze świata" ksiądz Wojciech Mikulski, szef Redakcji Katolickiej Polskiego Radia.

Benedykt XVI powiązał to również z trzecią tajemnicą fatimską. - Ta tajemnica mówi o prześladowaniu Kościoła, ale papież odniósł ją do grzechów ludzi Kościoła - wyjaśnia ks. Mikulski. Jego zdaniem, podczas pielgrzymki temat pedofilii nie będzie więcej poruszany.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Williams: nie chciałem obrazić Kościoła w Irlandii

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2010 11:34
Najwyższy rangą duchowny państwowego Kościoła Anglii arcybiskup Canterbury Rowan Williams zapewnił arcybiskupa Dublina, że w wypowiedzi dla BBC nie chciał obrazić ani zaatakować Kościoła katolickiego w Irlandii - przekazała w niedzielę jego rzeczniczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przybywam jako pielgrzym Matki Bożej Fatimskiej"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2010 12:54
Papieża powitał na lotnisku prezydent Portugalii Anibal Cavaco Silva.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież zakończył pielgrzymkę do Portugalii

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2010 17:01
Ceremonia pożegnania papieża odbyła się na lotnisku w mieście Porto, które było ostatnim etapem jego pielgrzymki.Była to 15. zagraniczna pielgrzymka Benedykta XVI od początku jego pontyfikatu. Celem następnej podróży, od 4 do 6 czerwca, będzie Cypr.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Rz”: spowiedź ważna dla większości Polaków

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2010 06:27
Trzy czwarte Polaków spowiada się co najmniej raz w roku - tak wynika z badań Instytutu Socjologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jako pierwsza publikuje je "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Trzeba wszystkich traktować w jednakowy sposób”

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2009 08:47
Skończyły się czasy PRL–u, kiedy słusznie nie można było krytykować Kościoła. Teraz jest Polska demokratyczna i Kościół podlega takiej samej ocenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Wystarczy jeden człowiek, żeby uratować prawdę”

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2008 08:29
Możliwość powrotu do godności, do prawdy, do światła jest wtedy, kiedy człowiek akceptuje w pełni zasadę, prawdę, podstawy, nie odchodzi od podstaw.
rozwiń zwiń