X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto w tym roku otrzyma Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 09:26
Nominowani są: Magdalena Berus (za film "Szatan kazał tańczyć"), Dawid Ogrodnik ("Cicha noc"), Julian Świeżewski ("Zgoda"), Justyna Wasilewska ("Serce miłości") i Zofia Wichłacz ("Amok"). Nazwisko zwycięzcy zostanie ogłoszone w środę (14.03) podczas gali w kinie Elektronik w Warszawie.
Audio
  • Kto otrzyma Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego? (Sygnały dnia/Jedynka)
Aktorzy nominowani do nagrody, od lewej Julian Świeżewski, Zofia Wichłacz, Magdalena Berus, Justyna Wasilewska, Dawid Ogrodnik
Aktorzy nominowani do nagrody, od lewej Julian Świeżewski, Zofia Wichłacz, Magdalena Berus, Justyna Wasilewska, Dawid Ogrodnik Foto: PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński

Jak podkreślił prezes Fundacji "Kino" Jacek Cegiełka, na nagrodę ma szansę aktor, którego wyjątkowa osobowość poruszyła widzów i jurorów (Zbigniew Zamachowski, Agnieszka Grochowska, Bożena Janicka, Katarzyna Klimkiewicz i Eryk Lubos).

- Nie chodzi tylko o dobre granie, bo dobrze grają najczęściej aktorzy, którzy się nauczą grać. Chodzi o coś więcej, co się przebija z ekranu, co sprawia, że tego a nie innego aktora czy aktorkę zapamiętujemy po obejrzeniu filmu - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału Witolda Banacha, w którym o nagrodzie i o samym Zbigniewie Cybulskim (1927-1967, znany głównie z filmu "Popiół i diament" w reżyserii Andrzeja Wajdy) opowiadają Justyna Wasilewska, Zofia Wichłacz i Julian Świeżewski.

Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego dla "młodych aktorów wyróżniających się wybitną indywidualnością" wręczono po raz pierwszy w 1969 roku. Jej pomysłodawczynią była Wiesława Czapińska. Wyróżnione osoby otrzymują statuetkę projektu Pawła Althamera oraz nagrodę pieniężną.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzą: Piotr Gociek, Daniel Wydrych

Materiał: Witold Banach

Data emisji: 14.03.2018

Godzina emisji: 8.40

kk/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

O fenomenie Zbigniewa Cybulskiego w 50. rocznicę śmierci aktora

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 18:30
- Był prekursorem nowoczesnego stylu gry aktorskiej. Nikt wtedy tak nie grał (…) To co dotychczas się mówi o Zbyszku nie charakteryzuje jego intelektu - mówi Maria Chwalibóg, aktorka i szwagierka Zbigniewa Cybulskiego.
rozwiń zwiń