Kto w tym roku otrzyma Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 09:26
Nominowani są: Magdalena Berus (za film "Szatan kazał tańczyć"), Dawid Ogrodnik ("Cicha noc"), Julian Świeżewski ("Zgoda"), Justyna Wasilewska ("Serce miłości") i Zofia Wichłacz ("Amok"). Nazwisko zwycięzcy zostanie ogłoszone w środę (14.03) podczas gali w kinie Elektronik w Warszawie.
Audio
  • Kto otrzyma Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego? (Sygnały dnia/Jedynka)
Aktorzy nominowani do nagrody, od lewej Julian Świeżewski, Zofia Wichłacz, Magdalena Berus, Justyna Wasilewska, Dawid Ogrodnik
Aktorzy nominowani do nagrody, od lewej Julian Świeżewski, Zofia Wichłacz, Magdalena Berus, Justyna Wasilewska, Dawid Ogrodnik Foto: PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński

Jak podkreślił prezes Fundacji "Kino" Jacek Cegiełka, na nagrodę ma szansę aktor, którego wyjątkowa osobowość poruszyła widzów i jurorów (Zbigniew Zamachowski, Agnieszka Grochowska, Bożena Janicka, Katarzyna Klimkiewicz i Eryk Lubos).

- Nie chodzi tylko o dobre granie, bo dobrze grają najczęściej aktorzy, którzy się nauczą grać. Chodzi o coś więcej, co się przebija z ekranu, co sprawia, że tego a nie innego aktora czy aktorkę zapamiętujemy po obejrzeniu filmu - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału Witolda Banacha, w którym o nagrodzie i o samym Zbigniewie Cybulskim (1927-1967, znany głównie z filmu "Popiół i diament" w reżyserii Andrzeja Wajdy) opowiadają Justyna Wasilewska, Zofia Wichłacz i Julian Świeżewski.

Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego dla "młodych aktorów wyróżniających się wybitną indywidualnością" wręczono po raz pierwszy w 1969 roku. Jej pomysłodawczynią była Wiesława Czapińska. Wyróżnione osoby otrzymują statuetkę projektu Pawła Althamera oraz nagrodę pieniężną.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzą: Piotr Gociek, Daniel Wydrych

Materiał: Witold Banach

Data emisji: 14.03.2018

Godzina emisji: 8.40

kk/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

O fenomenie Zbigniewa Cybulskiego w 50. rocznicę śmierci aktora

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 18:30
- Był prekursorem nowoczesnego stylu gry aktorskiej. Nikt wtedy tak nie grał (…) To co dotychczas się mówi o Zbyszku nie charakteryzuje jego intelektu - mówi Maria Chwalibóg, aktorka i szwagierka Zbigniewa Cybulskiego.
rozwiń zwiń