X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sytuacja pod Płockiem wciąż niewesoła

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2010 07:55
Po przerwaniu wału woda wdziera się do Słubic i Gąbina.
Audio

W Dobrzykowie pod Płockiem w poniedziałek wieczorem sytuacja poprawiła się na tyle, że woda w rozlewisku, które utworzyło się po przerwaniu wału w Świniarach, obniżyła się o kilka centymetrów.

W nocy i nad ranem pojawił się kolejny problem, gdyż niewielka rzeczka, a raczej kanał, który nazywa się Wielka Struga w wyniku cofki zaczął przybierać i wylewać się do rozlewiska, co stwarza kolejne zagrożenie. Przez całą noc i od świtu pracują tu cięzko strażacy, którzy wypomopowują wodę z wezbranej rzeczki. Na razie najważniejsze jest jednak, że woda w rozlewisku nie podnosi się. Mieszkańcy Dobrzykowa trochę odetchnęli. Gorsza sytuacja jest jednak w Świniarach, gdzie po przerwaniu wału woda wdarła się do miejscowości Słubice i Gąbin.

Na lubelszczyźnie najtrudniejsza sytuacja jest w gminie Wilków oraz między Puławami a Kazimierzem Dolnym. Z 25 wsi w gminie Wilków Wisła oszczędziła tylko 4, co oznacza, że gmina w 90 proc. znalazła się pod wodą. Nieszczęście przyszło tam w piątek po południu, kiedy w Zastowie Polanowskim pękł wał przeciwpowodziowy. Z blisko 4 tys. mieszkańców zalanej gminy ewakuowanao blisko 1,5 tys. Przygotowano dla nich miejsca m.in. w szkołach. Więcej w relacji Cezarego Potapczuka.

Sytuacja w kujawsko-pomorskiem jest stabilna, do czego niewątpliwie przyczyniły się rozlewiska pod Płockiem. Do obniżenia ryzyka powodziowego doszło, ponieważ fala powodziowa uległa spłaszczeniu. Najtrudniejsza sytuacja była, kiedy ze zbiornika we Włocławku spuszczano wodę, żeby przygotować się na przyjęcie największej fali powodziowej. We wtorek rano wodowskazy we Włocławku pokazywały 777cm i woda powoli, ale cały czas opada.

(pm)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Południe kraju pod wodą

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2010 18:07
47 tys. strażaków, kilka tysięcy policjantów, żołnierze, wolontariusze, ochotnicy. Pełna mobilizacja - tak wygląda teraz południe Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska walczy z drugą falą powodziową

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2010 09:25
Woda przerwała nadwerężone i zniszczone w maju waly przeciwpowodziowe w Zastowie Polanowskim w gminie Wilków w powiecie opolskim na Lubelszczyźnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krytyczna sytuacja w Świętokrzyskiem

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010 07:46
Woda rozlewa się z wałów przerwanych w miejscowości Winiary. Zalane zostały miejscości Słupcza i Szczytnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie dopuścić do zalania Płocka!

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2010 16:25
W Dobrzykowie koło Płocka przez ostatnie dni trwały intensywne prace przy umacnianiu i uszczelnianiu półtorakilometrowego wału.
rozwiń zwiń