X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Dworczyk o reformie rządu: to zmiana filozofii funkcjonowania

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 08:25
- Nie ograniczałbym zmian w rządzie wyłącznie do kwestii personalnych i liczby urzędników - powiedział w "Sygnałach dnia" szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.
Audio
  • Michał Dworczyk o reformie rządu (Sygnały dnia/Jedynka)

Michał Dworczyk pytany o reformę rządu odpowiedział, że nie ograniczałby tego "absolutnie do zmian personalnych czy wyłącznie do liczby urzędników, którzy będą pracować w rządzie". - Chcemy zaproponować zmianę modelu z modelu stricte politycznego na model mieszany polityczno-urzędniczy, stąd też zmiany legislacyjne - tłumaczył gość Jedynki.

Dodał, że "premier Mateusz Morawiecki przyjął złożone dymisje przez 17 wiceministrów, a proces przekształcania rządu będzie trwał około dwóch miesięcy".

Szef kancelarii premiera pytany o zapowiadane zmiany w ustawie o służbie cywilnej powiedział, że projekt nowelizujący ustawę "będzie rozpatrywany w najbliższy piątek". Propozycję zmian tłumaczył próbą zmiany "filozofii funkcjonowania rządu".

Jego zdaniem dzięki zmianom legislacyjnym "podsekretarze stanu przejdą z korpusu politycznego do służby cywilnej z wszystkimi tego konsekwencjami". - Wierzymy, że najlepsi fachowcy będą po zmianie większości parlamentarnej pracowali nadal w rządzie - zaznaczył.

Pytany o wynagrodzenia wiceministrów po ich przejściu do służby odpowiedział, że "będą wynagradzani dokładnie na tych samych zasadach, jak inni urzędnicy służby cywilnej".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Michał Dworczyk (szef kancelarii premiera)

Data emisji: 15.03.2018

Godzina emisji: 7.15

mr, PAP, abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Suski: po etapie zmniejszania liczby wiceministrów, nastąpi kolejny, czyli ograniczanie wielkości gabinetów politycznych przy ministerstwach

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 09:33
– Część odwołanych osób będzie zaangażowana w inne zadania. Wiele z nich będzie mogło zaangażować się bardziej w pracę w parlamencie – wyjaśniał w "Salonie politycznym Trójki" szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. 
rozwiń zwiń