X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konkurs palm. Która zdobyła palmę pierwszeństwa?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 12:30
56 palm wielkanocnych walczyło o tytuł tej najpiękniejszej w czterech kategoriach - palm małych, średnich, wysokich i najwyższych, mierzących ponad 22 metry. Za nami 60. edycja Konkursu Lipnickich Palm im. Józefa Piotrowskiego w Lipnicy Murowanej.
Audio
  • Konkurs palm. Która zdobyła palmę pierwszeństwa? (Sygnały dnia/Jedynka)
25 marca 2018 r. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego
25 marca 2018 r. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa PiotrowskiegoFoto: PAP/Stanisław Rozpędzik

Najwyższa tegoroczna palma osiągnęła 32 metry i 6 centymetrów, to mniej więcej tyle, ile mierzy 10-piętrowy blok. - W ocenie braliśmy pod uwagę to, z czego i jak wykonana jest palma. Liczyły się więc materiały i estetyka wykonania. Bardzo przestrzegana jest tradycja, uczestnicy konkursu nie wprowadzają nowości i może chwała im za to - mówi Bernadeta Błoniarz, etnolog i jurorka konkursu.

W nagraniu posłuchacie twórców palm, a także Anieli Gromali, córki Józefa Piotrowskiego, który wymyślił konkurs. Pani Aniela doskonale pamięta pierwszą edycję.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzą: Katarzyna Gójska i Wiesław Molak

Data emisji: 26.03.2018

Godzina emisji: 6.26

mg/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Święconka. Co powinno znaleźć się w wielkanocnym koszyczku?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 22:49
W Wielką Sobotę święcimy pokarmy, zanosząc do kościoła ozdobny koszyk wypełniony symbolicznymi produktami. Czego nie powinno w nim zabraknąć i jakie jest znaczenie święconki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapomniane zwyczaje i obrzędy wielkanocne

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 14:00
- Turki wielkanocne to bardzo rozbudowany zwyczaj. Jest też bardzo atrakcyjny ze względu na to, że nie wypływa z inicjatywy Kościoła, tylko z inicjatywy ludzi i pewnego stowarzyszenia - opowiada Aleksander Robotycki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Palmy wielkanocne od Lubelszczyzny po Wilno

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 13:00
"Palma bije, nie zabije, więc wstawajcie, chrześcijanie, bo za tydzień Zmartwychwstanie" - tak wołało się kiedyś w poranek niedzieli palmowej, bo ten, kto wstał najwcześniej, musiał "wypalmować rodzinę", czyli symbolicznie uderzyć palmą każdego domownika.
rozwiń zwiń