X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Stuhr: w swym życiu spotykałem właściwych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 15:14
W Teatrze Polskim odbyła się (26.03) uroczysta gala wręczenia Orłów 2018. Nagrodę w kategorii Osiągnięcia Życia otrzymał aktor, reżyser, wieloletni pedagog i wykładowca Jerzy Stuhr.
Audio
  • Jerzy Stuhr o zawodzie aktora (Sygnały dnia/Jedynka)
Aktor Jerzy Stuhr z Orłem za Osiągnięcia Życia
Aktor Jerzy Stuhr z Orłem za Osiągnięcia ŻyciaFoto: PAP/Stach Leszczyński

Wspominając swą pracę zawodową aktor uznał, że miał szczęście do ludzi. Od nich się uczył, podpatrywał ich, podsłuchiwał, coś współtworzył. - To było moje największe szczęście w życiu zawodowym - mówi.

Jerzy Stuhr żartuje też z siebie i zawodu. - Jestem poważnie traktowany mimo niepoważnego zawodu - oznajmia. A pytany dlaczego zawód aktora miałby być niepoważny odpowiada, że jak można poważnie traktować kogoś, kto szminkuje się w garderobie przed lustrem i pięć razy dziennie się przebiera.

Aktor zdradza też tajniki swej pracy i opisuje, jak u niego przebiega droga od pomysłu do jego realizacji. Pytany czego mu życzyć Jerzy Stuhr odpowiedział: "szczęścia". - Ci na Titanicu wszyscy byli zdrowi - zakończył rozmowę filozoficznym stwierdzeniem.

Posłuchaj całego wywiadu.

Polskie Nagrody Filmowe zostały wręczone po raz 20. Najlepszym filmem tego dwudziestolecia okazał się obraz Romana Polańskiego "Pianista". Niekwestionowanym zwycięzcą był debiut Piotra Domalewskiego pt. "Cicha noc", który otrzymał aż 10 statuetek, w tym za najlepszy film roku, reżyserię i scenariusz.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Jerzy Stuhr (aktor, reżyser, wieloletni pedagog i wykładowca)

Data emisji: 27.03.2018

Godzina emisji: 8.15

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Stuhr: "Obywatel" to film wyłącznie dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 08:59
- Zrobiłem ten film, bo musiałem - opowiada o swoim najnowszym filmie Jerzy Stuhr. Aktor i reżyser przyznaje, że "Obywatela" cudzoziemcom trudno będzie zrozumieć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stuhr o "Rewizorze": postacie z komedii Gogola przeniosłem do współczesności

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2014 08:00
- Każdego dnia obserwuję bezkrytyczne podejście do tych, od których zależy nasz żywot, np. prezes jakiejś partii opowiada marny dowcip, a my się z niego śmiejemy - mówi aktor i reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ożenek" Gogola - wciąż aktualna opowieść o naszych tęsknotach

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2017 12:00
- Chcieliśmy zrobić Gogola tak jak sobie życzył, żeby jego literatura była odczytywana - jako śmiech przez łzy. Chcieliśmy zrobić spektakl w którym salwy śmiechu będą przeplatane autentycznym wzruszeniem - mówi Michał Żebrowski wcielający się w rolę Podkolesina w "Ożenku". 
rozwiń zwiń