X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Bielan: nie ma zgody na przejmowanie mienia utraconego przez obywateli RP po II wojnie światowej przez organizacje międzynarodowe

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 09:35
- Mamy w tym roku wybory do kongresu, dlatego zarówno senatorowie jak i członkowie izby reprezentantów są poddani większej presji ze strony rozmaitych zorganizowanych środowisk – powiedział na antenie Polskiego Radia Adam Bielan. Wicemarszałek senatu był gościem "Sygnałów dnia".
Audio
  • Adam Bielan o liście amerykańskich senatorów (Jedynka/Sygnały Dnia)

Grupa 59. amerykańskich senatorów, czyli więcej niż połowa Senatu, wyższej izby Kongresu, w liście wystosowanym do premiera Mateusza Morawieckiego zaapelowała o przyjęcie ustawy reprywatyzacyjnej, sprawiedliwej wobec polskich Żydów, którzy przeżyli Holokaust i ich rodzin. Senatorowie w liście wyrażają rozczarowanie, że "Polska jest jedynym poważnym państwem Europy, które do tej pory nie przyjęło narodowej, kompleksowej ustawy przewidującej restytucję mienia, bądź odszkodowania za własność prywatną", jednak "żywią nadzieję, że wkrótce to nastąpi". 

- Nie ma co ukrywać, że organizacje żydowskie, działające na rzecz Izraela, organizacje zajmujące się restytucją mienia po II wojnie światowej są w Stanach Zjednoczonych niezwykle wpływowe i bardzo wielu polityków z tymi organizacjami się liczy – powiedział Adam Bielan. - Stanowisko zawarte w tym liście nie jest niczym nowym, takie listy powstają tam bardzo często, podchodziłbym do tego bardzo spokojnie- podkreślał gość radiowej Jedynki.

Gość "Sygnałów Dania" mówił, że projekt ustawy reprywatyzacyjnej nie przewiduje możliwości, by mienie, co do którego nie ma roszczeń ze strony spadkobierców, mogłoby przejmowane przez różne organizacje reprezentujące określone środowiska na świecie.

- Nie ma na to przyzwolenia społecznego. Ta sprawa musiałaby być rozstrzygnięta w referendum. Rezolucja amerykańskich senatorów ma znaczenie symboliczne – dodał wicemarszałek senatu.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: Adam Bielan (wicemarszałek sentau)

Data emisji: 29.03.2018

Godzina emisji: 8.15

ms/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzeczniczka rządu zapewnia: współpraca strategiczna z USA - niezagrożona

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 13:39
Dwustronna współpraca strategiczna z USA nie jest zagrożona, kontakty dyplomatyczne pozostają na dotychczasowym poziomie - powiedziała we wtorek PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, odnosząc się do informacji Onetu, zgodnie z którymi Amerykanie wprowadzili sankcje wobec polskich władz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dymisja Tillersona, jest nowy sekretarzu stanu USA. Adam Bielan: nasze stosunki nie ulegną zmianie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 17:44
- Ta zmiana jest neutralna z punktu widzenia polskiej racji stanu. Osoby, które były odpowiedzialne za współpracę z polskim rządem pozostają na swoich stanowiskach. Dlatego nie sądzę, żeby nasze relacje w jakikolwiek sposób mogły ucierpieć - powiedział w rozmowie z dziennikarzem portalu PolskieRadio.pl, wicemarszałek Senatu, Adam Bielan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie prezydentów Polski i USA? "Szukamy kalendarzowego terminu"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 09:38
- W Waszyngtonie usłyszałem, że jest wola ze strony prezydenta USA Donalda Trumpa, żeby spotkanie z prezydentem Polski Andrzejem Dudą odbyło się w tym roku; teraz szukamy kalendarzowego terminu - powiedział w "Sygnałach dnia" szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń