Witold Zembaczyński o koalicji Nowoczesnej z PO. "Mają prawo do swojego kandydata na prezydenta"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 08:03
- Koalicja PO z Nowoczesną pozostawia dowolność w wyborach na prezydentów i burmistrzów. Tutaj nie ma żadnego ogólnopolskiego porozumienia - mówił poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński w "Sygnałach dnia" radiowej Jedynki.
Audio
  • Witold Zembaczyński o koalicji Nowoczesnej z PO (Sygnały dnia/Jedynka)
Poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński
Poseł Nowoczesnej Witold ZembaczyńskiFoto: PAP/Tomasz Gzell

W kilku miastach Platformie Obywatelskiej i Nowoczesnej udało się znaleźć wspólnego kandydata na prezydenta, ale nie we Wrocławiu. Tam PO wysunęła własnego kandydata Kazimierza Michała Ujazdowskiego. Politycy Nowoczesnej są zaskoczeni tą kandydaturą, tym bardziej, że obecny europoseł jeszcze niedawno należał do PiS, choć krytykował poczynania tej partii, jeśli chodzi o zmiany w prawie. We Wrocławiu Nowoczesna ma własnego kandydata Michała Jarosa, który był do niedawna członkiem PO.

- Platforma Obywatelska ma prawo do swojego kandydata na prezydenta - powiedział w audycji "Sygnały dnia" Witold Zembaczyński, komentując kandydaturę Kazimierza Michała Ujazdowskiego. - To działa korzystnie dla Nowoczesnej, ponieważ klaruje wyborcy to, z jakimi wartościami dzisiaj kojarzy się Nowoczesna, a z jakimi chce utożsamiać się Platforma - dodał gość radiowej Jedynki.

- To my jesteśmy gwarantem wartości liberalnych. To my jesteśmy gwarantem tego, że chcemy dokonać takiej transformacji w wielu samorządach, która zapewni możliwość wprowadzenia nowej polityki w oparciu na programie samorządowym, z którym się utożsamiamy - zapewnił Zembaczyński.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu całej rozmowy z posłem Nowoczesnej, w której między innymi: o komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT, krucjacie w Sejmie i nowelizacji ustawy o prawie łowieckim.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: Witold Zembaczyński (Nowoczesna)

Data emisji: 05.04.2018

Godzina emisji: 7.13

mg/abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak