Zdzisław Krasnodębski o relacjach Polski z UE. "Nurt polityki europejskiej jest nam bliższy niż w 2015 roku"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 09:14
- Szeregi przeciwników Polski topnieją wtedy, kiedy ci nieuprzedzeni mają szansę poznać Polskę bliżej - powiedział w "Sygnałach dnia" radiowej Jedynki Zdzisław Krasnodębski. - Nurt polityki europejskiej jest nam teraz bliższy niż w 2015 roku - dodał.
Audio
  • Zdzisław Krasnodębski o relacjach Polski z Unią Europejską (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Zdzisław Krasnodębski o relacjach Polski z Unią Europejską (Sygnały dnia/Jedynka)

Relacje Warszawy z Brukselą pogorszyły się po uchwaleniu przez sejm ustaw o Trybunale Konstytucyjnym i Sądzie Najwyższym. Zastrzeżenia KE budzi m.in. wprowadzenie wieku emerytalnego dla sędziów. Jaka jest szansa na zakończenie sporu z Komisją Europejską dotyczącego reformy sądownictwa?

Zdaniem Zdzisława Krasnodębskiego, szeregi przeciwników Polski topnieją wtedy, "kiedy ci nieuprzedzeni mają szansę poznać Polskę bliżej". - Nurt polityki europejskiej jest nam teraz bliższy niż w 2015 roku - ocenił gość radiowych "Sygnałów dnia".

- Problem w relacjach polsko-niemieckich nie leży po stronie Warszawy, tylko po stronie Berlina. Tak, jak kiedyś w przypadku Rosji - powiedział Krasnodębski. Zaznaczył jednak, że to nie Polska zmienia stanowisko, tylko "Niemcy się do nas zbliżają i to otwiera możliwość współpracy". - Ubolewam nad tym, że Francja tak mało jest obecna w Polsce, jeżeli porównamy to z obecnością Niemiec. Mówię tu też miękkiej polityce - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu całej rozmowy z wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość:  prof. Zdzisław Krasnodębski (wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego)

Data emisji: 05.04.2018

Godzina emisji: 8.15

mg/abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak