X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zdzisław Krasnodębski o relacjach Polski z UE. "Nurt polityki europejskiej jest nam bliższy niż w 2015 roku"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 09:14
- Szeregi przeciwników Polski topnieją wtedy, kiedy ci nieuprzedzeni mają szansę poznać Polskę bliżej - powiedział w "Sygnałach dnia" radiowej Jedynki Zdzisław Krasnodębski. - Nurt polityki europejskiej jest nam teraz bliższy niż w 2015 roku - dodał.
Audio
  • Zdzisław Krasnodębski o relacjach Polski z Unią Europejską (Sygnały dnia/Jedynka)

Relacje Warszawy z Brukselą pogorszyły się po uchwaleniu przez sejm ustaw o Trybunale Konstytucyjnym i Sądzie Najwyższym. Zastrzeżenia KE budzi m.in. wprowadzenie wieku emerytalnego dla sędziów. Jaka jest szansa na zakończenie sporu z Komisją Europejską dotyczącego reformy sądownictwa?

Zdaniem Zdzisława Krasnodębskiego, szeregi przeciwników Polski topnieją wtedy, "kiedy ci nieuprzedzeni mają szansę poznać Polskę bliżej". - Nurt polityki europejskiej jest nam teraz bliższy niż w 2015 roku - ocenił gość radiowych "Sygnałów dnia".

- Problem w relacjach polsko-niemieckich nie leży po stronie Warszawy, tylko po stronie Berlina. Tak, jak kiedyś w przypadku Rosji - powiedział Krasnodębski. Zaznaczył jednak, że to nie Polska zmienia stanowisko, tylko "Niemcy się do nas zbliżają i to otwiera możliwość współpracy". - Ubolewam nad tym, że Francja tak mało jest obecna w Polsce, jeżeli porównamy to z obecnością Niemiec. Mówię tu też miękkiej polityce - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu całej rozmowy z wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość:  prof. Zdzisław Krasnodębski (wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego)

Data emisji: 05.04.2018

Godzina emisji: 8.15

mg/abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak