Pokazowa operacja w Światowym Centrum Słuchu

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 09:00
Dziś o godz. 10 w Kajetanach rozpoczyna się pokazowa operacja wszczepienia najnowszej generacji implantu ślimakowego. - Dzięki m.in. naszej działalności Polacy mają dostęp do najnowszych technologii, nie czekają na to, co wydarzy się w świecie - mówi prof. Henryk Skarżyński, twórca Światowego Centrum Słuchu.
Audio
  • Prof. Henryk Skarżyński o najnowszych technologiach w leczeniu wad słuchu (Sygnały dnia/Jedynka)

Jak wynika z badań cytowanych przez prowadzącego audycję Piotra Goćka, wady słuchu ma 6 mln Polaków. - Myślę, że takich osób jest jeszcze więcej, tylko nie wszyscy są świadomi swojego problemu. Jesteśmy jednym ze starzejącym się społeczeństw, a w grupie 70+ prawie trzy czwarte osób ma zaburzenia słuchu mające wpływ na codzienną komunikację - mówi prof. Skarżyński. I dodaje: - To dzisiejsze wydarzenie, to pokazanie nowej docelowej grupy pacjentów, u kórych inne rozwiązania - operacje poprawające słuch, klasyczne aparaty słuchowe - nie przyniosły zadowalających efektów. Ważne jest, żebyśmy dziś mogli powiedzieć, że możemy pomóc prawie każdemu - przekonuje ekspert.

Ilu pacjentów czeka na leczenie w Światowym Centrum Słuchu? Czy zabiegi są w pełni refundowane przez NFZ? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: prof. Henryk Skarżyński (twórca i dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach)

Data emisji: 11.04.2018

Godzina emisji: 7.41

mg

Czytaj także

Prof. Henryk Skarżyński: udało nam się stworzyć polską szkołę w nauce światowej

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2016 09:27
W jakich zawodach uszy powinny zostać objęte szczególną ochroną? W jakim wieku warto zwrócić szczególną uwagę na swój słuch? Narodowy Test Słuchu to kolejne działanie Światowego Centrum Słuchu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadzieja dla osób z problemami słuchu? Pionierska operacja w Kajetanach

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 09:20
Światowa premiera nowego zestawu implantu ucha środkowego odbyła się w czasie sympozjum trwającego w Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Operacje pokazowe z przeprowadził prof. Henryk Skarżyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chorały gregoriańskie i inne dobre dźwięki dla naszych uszu

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 00:18
- Znakomite w terapii szumów usznych są chorały gregoriańskie, bo niosą ze sobą ogromne pokłady uspokojenia i spojrzenia do wewnątrz - mówi prof. Henryk Skarżyński, otolaryngolog.
rozwiń zwiń