X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dr Robert Wyszyński: to smutne, że do Polski wraca rocznie kilkuset repatriantów

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 09:16
- Inne kraje sprowadzają nawet po kilkaset tysięcy repatriantów w każdym roku - mówił w "Sygnałach dnia" socjolog, dr Robert Wyszyński. 
Audio
  • Dr Robert Wyszyński: to smutne, że do Polski wraca rocznie kilkuset repatriantów (Sygnały dnia/Jedynka)
Konferencja Re-Patria
Konferencja "Re-Patria"Foto: mat.promocyjne
Obejrzyj
201804170815_RobertWyszynski.mp4

Dziś (17.04) rozpoczyna się w Warszawie konferencja "Re-Patria", która ma na celu podsumowanie dotychczasowych działań prowadzonych przez władze rządowe i samorządowe oraz wypracowanie rekomendacji. Zadaniem ich będzie usprawnienie dalszego procesu repatriacji. Konferencję zorganizowało Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" oraz Program Pierwszy Polskiego Radia.

Dr Robert Wyszyński przekonywał w radiowej Jedynce, jak ważne jest sprowadzanie repatriantów i wskazywał jak duże sukcesy mają w tej sprawie inne kraje.

- Na Syberii szacuje się, że jest 60 tysięcy Polaków, a osób polskiego pochodzenia dużo więcej. Na Ukrainie od 200 tysięcy do 3 milionów. 2 mln Polaków mieszka w Brazylii. Po to jest konferencja "Re-Patria", aby wypracować metody repatriacji – podkreślał dr Robert Wyszyński.

Gość "Sygnałów dnia" mówił, że państwo powinno wprowadzić "dobry system stypendialny" dla repatriantów, a także uregulować wiele kwestii związanych m.in. z transferem składek czy służbą wojskową.

- Trzeba zacząć rozmowy z innymi państwami i zwiększyć liczbę konsulatów. Na Syberii jest jeden w Irkucku. To za mało - podkreślał dr Robert Wyszyński.

Radiowa Jedynka patronuje konferencji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: dr Robert Wyszyński (socjolog)

Data emisji: 17.04.2018

Godzina emisji: 8.15

pp/ag

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Henryk Kowalczyk: mamy nadzieję, że do Polski wróci około 10 tys. repatriantów

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2017 08:37
- W nowej ustawie zmieniliśmy i poszerzyliśmy definicję repatrianta o współmałżonków osób polskiego pochodzenia. Nie chcemy rozbijać rodzin - mówi w "Sygnałach dnia" szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pani Jewgienia Stolik 82 lata temu trafiła do Kazachstanu. Dziś znów mieszka w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 19:10
Pani Jewgienia Stolik ma dziś 86 lat. Urodziła się na terenach dawnej I Rzeczypospolitej, skąd, jako czteroletnia dziewczynka, została zesłana przez sowieckie władze do Kazachstanu. Po 82 latach, wraz z synem, synową i ich dziećmi, wróciła do Ojczyzny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powrót do domu" - Ewelina Karpacz-Oboładze

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2018 16:17
Niedawno do Polski z Kazachstanu przyjechało 150 osób polskiego pochodzenia. Obecnie mieszkają w ośrodku adaptacyjnym w Pułtusku. Dzieci będą uczęszczać do polskich szkół.
rozwiń zwiń