X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mikołaj Wild o Centralnym Porcie Komunikacyjnym: Łódź i Warszawa mogą stworzyć duopolis

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 09:29
- Oba te miasta mają wspólnie 5 milionów mieszkańców, połączenie ich w jeden organizm miejski - w duopolis, daje możliwość powstania aglomeracji, która posiada już skalę globalną – powiedział w "Sygnałach dnia" Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Audio
  • Łódź i Warszawa stworzą duopolis? O szczegółach opowiada Mikołaj Wild (Sygnały dnia/Jedynka)

Na początku listopada 2017 rząd przyjął uchwałę ws. "Koncepcji przygotowania i realizacji inwestycji Port Solidarność – Centralny Port Komunikacyjny dla Rzeczypospolitej Polskiej". Nowe lotnisko ma powstać między Łodzią a Warszawą i ma być jednym z największych przesiadkowych portów lotniczych w Europie. Po pierwszym etapie budowy port ma obsługiwać do 45 mln pasażerów rocznie, a docelowo nawet ok. 100 mln. Ma on powstać na ok. 3000 ha gruntów.

Mikołaj Wild wyjaśniał w radiowej Jedynce, że rozwój szczególnie intensywnie następuje w miastach, więc stworzenie Centralnego Portu Komunikacyjnego pomiędzy Warszawą i Łodzią "to bardzo istotny impuls gospodarczy nie tylko dla mieszkańców tych regionów, ale też dla całej Polski". - O tym, kiedy i w którym dokładnie miejscu port zostanie zlokalizowany, będziemy wiedzieli po zakończeniu badań środowiskowych, a one trwają półtora roku. Z dwóch lokalizacji określonych przez doradcę technicznego będziemy musieli wybrać tę lokalizację, która jest mniej obciążającą dla środowiska i mieszkańców – tłumaczył.

Szczegóły w dźwięku.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Hejke

Gość: Mikołaj Wild (pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego)

Data emisji: 27.04.2018

Godzina emisji: 8.34

pp/abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Centralny Port Komunikacyjny bez kolei pasażerskiej i towarowej nie może istnieć”

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 16:30
„Szybka kolej w Polsce – między innymi w kontekście dojazdu do Centralnego Portu Komunikacyjnego – może być ekonomiczna do prędkości 250 km/h. Pod tym kątem można modernizować ok. 1,5 tys. km linii i ewentualnie budować kolejne 1-1,5 tys. km” - mówili w piątek uczestnicy Kongresu 590. O budowie CPK i rozwoju transportu w Polsce mówili w audycji Rozmowa PR24 Rafał Milczarski (prezes PLL LOT) i Mirosław Antonowicz (członek zarządu PKP S.A.).
rozwiń zwiń