Mirosława Stachowiak-Różecka o wpisie burmistrza Jersey City: mam nadzieję, że wynika to tylko z braku wiedzy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 08:18
Nie słabnie spór wobec planów przeniesienia Pomnika Katyńskiego w Jersey City. Do sprawy odniosła się w radiowej Jedynce Mirosława Stachowiak-Różecka, poseł PiS, kandydatka tej partii na fotel prezydenta Wrocławia.
Audio
  • Mirosława Stachowiak-Różecka: Liczę, że wpis burmistrza Jersey City to brak wiedzy (Sygnały dnia/Jedynka)
Pomnik Katyński w Jersey City
Pomnik Katyński w Jersey CityFoto: CAVORT/shutterstock

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski określił sytuację wokół Pomnika Katyńskiego w Jersey City jako "naprawdę skandaliczną" i "bardzo przykrą". Zapowiedział również, że napisze list do burmistrza tego miasta. Na Twitterze burmistrz Jersey City Steven Fulop nazwał marszałka polskiego Senatu "znanym antysemitą", "białym nacjonalistą' i "negacjonistą Holocaustu".

Do sprawy w radiowej Jedynce odniosła się Mirosława Stachowiak-Różecka. Powiedziała, że ma nadzieję, że wpis Stevena Fulopa nie wynika ze złej woli, tylko z braku wiedzy. - Kwestia naszej polityki historycznej to także jest obszar wielkich zaniedbań. Dyskusja o ustawie IPN-owskiej, o której mówimy od miesięcy, obnażyła i pokazała z jakim trendem antypolonizmu mamy do czynienia w niektórych miejscach świata – tłumaczyła Mirosława Stachowiak-Różecka.

Poseł PiS podkreśliła również, że aby temu przeciwdziałać, Polska musi "docierać z prawdą historyczną". Podziękowała też za zaangażowanie w sprawę amerykańskiej Polonii.

Mirosława Stachowiak-Różecka mówiła również o tym, co należy poprawić w funkcjonowaniu Wrocławia. Odniosła się także do prostestu opiekunów osób niepełnosprawnych. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi:  Katarzyna Hejke

Gość: Mirosława Stachowiak-Różecka (poseł PiS, kandydatka tej partii na fotel prezydenta Wrocławia)

Data emisji: 4.05.2018

Godzina emisji: 7.15

pp/abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ocalały z Holokaustu Edward Mosberg i Fundacja "From The Depths" piszą list w obronie Pomnika Katyńskiego w Jersey City

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 16:13
Edward Mosberg, ocalały z Holokaustu, wraz z Jonnym Danielsem, prezesem Fundacji From The Depths, przesłali list do burmistrza Jersey City Stevena Fulopa, w którym apelują o nieprzenoszenie Pomnika Katyńskiego. 
rozwiń zwiń