X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tragiczny bilans majówki na polskich drogach

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 11:16
Do sobotniego poranka (5.05) w wypadkach poniosły śmierć 53 osoby, a 835 zostało rannych. A wyjątkowo długa w tym roku majówka jeszcze się nie skończyła.
Audio
  • Na polskich drogach jak na wojnie (Sygnały dnia/Jedynka)
Nadkomisarz Radosław Kobryś
Nadkomisarz Radosław KobryśFoto: PAP/Leszek Szymański

- Policja odnotowała 660 wypadków drogowych - poinformował nadkomisarz Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Zatrzymano ponad 2800 osób, który kierowały samochodem pod wpływem alkoholu. Policjant przyznał, że wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z kar, jakie grożą za jazdę "na podwójnym gazie". - Można stracić prawo jazdy nawet na trzy lata - ostrzega. A jeśli dojdzie do tragicznego wypadku, to nawet na całe życie. Radosław Kobryś przyznał, że dobra w tym roku pogoda uspokoiła kierowców i skłoniła ich do szybszej jazdy.

Do niedzieli (6.05) w całym kraju kilka tysięcy dodatkowych funkcjonariuszy policji jest zaangażowanych w akcję "Bezpieczny weekend majowy". Policja pomaga kierowcom oraz kontroluje pojazdy w szczycie komunikacyjnym związanym z powrotami z wypoczynku. Bezpieczeństwa pilnuje ponad pięć tysięcy funkcjonariuszy.

Czy podniósł się poziom umiejętności wśród motocyklistów? Czy warto prowadzić akcje na rzecz trzeźwości na drogach, skoro cały czas są zatrzymywani pijani kierowcy? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: nadkomisarz Radosław Kobryś (Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji)

Data emisji: 5.05.2018

Godzina emisji: 8:15

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Samochód na joystick. Dla niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 19:08
Studenci Politechniki Warszawskiej chcą zbudować pierwszy w Polsce elektryczny, rekreacyjny bolid dla niepełnosprawnych. Może i pierwszy na świecie!  
rozwiń zwiń

Czytaj także

W razie wypadku samochód sam wezwie pomoc

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 18:05
Od 1 kwietnia w nowo homologowanych samochodach, a więc w nowych typach pojazdów, jest stosowany obowiązkowy system eCall, który funkcjonuje w oparciu o infrastrukturę numeru 112. Jego celem jest zmniejszenie liczby ofiar w wypadkach drogowych przez jak najszybsze dotarcie z pomocą poszkodowanym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korytarz, który może uratować życie

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 14:48
W krajach bardziej ucywilizowanych motoryzacyjnie to norma, u nas nikt nawet o tym nie myśli. Chodzi o ułatwienie służbom dojazdu do ofiar wypadków, głównie drogowych.
rozwiń zwiń