Jacek Protasiewicz: do połowy maja ogłosimy nazwisko kandydata na prezydenta Wrocławia

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 09:20
- Najprawdopodobniej do połowy maja nastąpi ogłoszenie kandydata na prezydenta Wrocławia, który otrzyma nasze poparcie - poinformował na antenie Jedynki Jacek Protasiewicz, wiceprzewodniczący Unii Europejskich Demokratów.
Audio
  • Jacek Protasiewicz o wyborach prezydenckich we Wrocławiu (Sygnały dnia/Jedynka)

Europoseł Kazimierz M. Ujazdowski to kandydat PO w wyborach samorządowych na prezydenta Wrocławia. Ujazdowski w przeszłości był m.in. wiceprezesem PiS. W styczniu ub.r. wystąpił z Prawa i Sprawiedliwości. O to czy jest to dobra kandydatura pytany był gość "Sygnałów dnia" Jacek Protasiewicz.

- Z szacunkiem odnosząc się do jego dorobku politycznego uważam, że nie jest dobrym kandydatem. On ma niewiele wspólnego z codzienną samorządową pracą, z jaką każdy pretendent do prezydentury w mieście musi mieć do czynienia. Po drugie we Wrocławiu jest bardziej gościem niż stałym bywalcem. Nie doświadczył więc tych codziennych uciążliwości i radości mieszkania w tym mieście. Pierwszy miesiąc jego kampanii pokazuje, że główne treści jego przekazu lokują się bardziej w sferze metapolitycznej, niż w kwestii rozwiązywania bieżących problemów - powiedział Protasiewicz.

Gość Jedynki zapytany o to, kto mógłby zmierzyć się z Kazimierzem Ujadzowskim w walce o prezydencki fotel stwierdził, że "trwają rozmowy z różnymi partnerami politycznymi". - Myślę, że ogłoszenie kandydata, który otrzyma nasze poparcie to kwestia połowy maja. Jesteśmy na finalnym etapie, ale próby storpedowania tej kandydatury przez PO występują. Liderzy lokalnej PO zagrozili partnerom z Nowoczesnej, że jeśli nie zaangażują się w kampanię Kazimierza Ujazdowskiego to może mieć to przykre konsekwencje dla porozumienia regionalnego, a nawet krajowego - dodał Protasiewicz.   

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Katarzyna Gójska

Gość:  Jacek Protasiewicz (wiceprzewodniczący Unii Europejskich Demokratów)

Data emisji: 7.05.2018

Godzina emisji: 8.15 

koz/kh

Zapis rozmowy