X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zdzisław Krasnodębski: zagraniczni prawnicy, krytykując Polskę, są zaangażowani w obronę swojego interesu korporacyjnego

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 08:10
- Mamy coraz więcej sygnałów, które świadczą, że powoli mamy do czynienia w Europie z otrzeźwieniem elit – powiedział dziś na antenie Polskiego Radia profesor Zdzisław Krasnodębski. Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego był gościem porannej audycji "Sygnały dnia" w radiowej Jedynce.
Audio
  • Profesor Zdzisław Krasnodębski krytycznie ocenia zachowanie europejskich elit (Sygnały dnia/Jedynka)

Profesor Krasnodębski zapytany o krytyczne wypowiedzi europosła Guya Verhofstadta wobec Polski nie krył swojego sceptycyzmu wobec takich opinii.

- To wyraz bezsilnej złośliwości. Przyjęcie Polski do Unii z pewnością nie zależałoby tylko od Pana Verhofstadta. To jedna z tych osób, które są wyjątkowo krytyczne wobec Polski – powiedział gość audycji.

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego mówił również, że negatywne opinie wobec obecnego polskiego rządu są rozpowszechnianie przez przedstawicieli europejskiego lobby prawniczego.

- Wyraźne jest tak, że kiedy pojawiają się pogłoski, że to porozumienie jest tuż-tuż, to mobilizują się przeciwnicy – mówił gość radiowej Jedynki. - Zagraniczni prawnicy są zaangażowani w obronę swojego interesu korporacyjnego. Ta grupa zawodowa należy do najbardziej zaciętych krytyków Polski. Jesteśmy w teatrze absurdu. To poczucie absurdu polega na tym, że tu w Polsce wszystko ma się jak najlepiej: z demokracją, z wolnością słowa. Jak się to przyłoży do tego wyobrażenia jakie mają ci prawnicy, czy niektórzy moi koledzy z PE, to jest to kompletnie nieprzystające do rzeczywistości – podkreślał Zdzisław Krasnodębski.

Gość Polskiego Radia skomentował również doniesienia prasowe, które mówią o nowej propozycji Komisji Europejskiej, która przewiduje możliwości "wykupienia się" dla krajów, które nie chcą przyjmować imigrantów.

- To jest próba załatwienia tej sprawy – mówił gość radiowej Jedynki. - Są również pomysły odwrotne, żeby płacić więcej tym krajom, które uchodźców przyjmują. Kiedyś to się nazywało pogłówne.

Profesor Krasnodębski przyznał również w trakcie rozmowy, że dostrzega ze swojej perspektywy zmianę podejścia polityków europejskich do problemu nielegalnej migracji.

- Są głosy, które świadczą o jakimś otrzeźwieniu elit. Choćby fakt, że w najbliższym budżecie unijnym znacząco zwiększą się środki przeznaczone na ochronę granic zewnętrznych Unii Europejskiej – mówił Zdzisław Krasnodębski.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Piotr Gociek

Gość:  prof. Zdzisław Krasnodębski (wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego)

Data emisji: 8.05.2018

Godzina emisji: 7.15 

ms/abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zdzisław Krasnodębski o relacjach Polski z UE. "Nurt polityki europejskiej jest nam bliższy niż w 2015 roku"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 09:14
- Szeregi przeciwników Polski topnieją wtedy, kiedy ci nieuprzedzeni mają szansę poznać Polskę bliżej - powiedział w "Sygnałach dnia" radiowej Jedynki Zdzisław Krasnodębski. - Nurt polityki europejskiej jest nam teraz bliższy niż w 2015 roku - dodał.
rozwiń zwiń