Stanisław Tyszka: PiS chce dobić kierowców, podwyższając cenę paliw o 10 gr na litrze

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 09:06
Gość radiowej Jedynki Stanisław Tyszka stwierdził w "Sygnałach Dnia", że "Prawo i Sprawiedliwość chce dzisiaj rozpocząć procedowanie ustawy, która podwyższy ceny paliw o 10gr na litrze. - To będzie miało olbrzymie konsekwencje - dodał. 
Audio
  • Stanisław Tyszka: PiS chce dobić kierowców, podwyższając cenę paliw o 10 gr (Sygnały Dnia/Jedynka)
Audio
  • Stanisław Tyszka: PiS chce dobić kierowców, podwyższając cenę paliw o 10 gr (Sygnały Dnia/Jedynka)

Komentując trwające, 62. posiedzenie Sejmu zwrócił uwagę na trudną sytuację rynku paliw. - Bardzo mocno wzrosły ceny paliw ze względu na ceny ropy i cenę dolara. Teraz PiS chce dobić kierowców podwyższając o 10 gr na litrze. To będzie miało olbrzymie konsekwencje, nie tylko dla kieszeni kierowców, obywateli, ale dla całej gospodarki. Ceny paliwa przekładają się na ceny wszystkich towarów i usług. A podatki już w tym momencie stanowią ponad 50 proc. ceny benzyny - ocenił Stanisław Tyszka.

Odnosząc się do wniosku o odwołanie marszałka Marka Kuchcińskiego stwierdził, że "to są spory personalne wynikające z tego że pani Gasiuk-Pihowicz się nie podobało zachowanie marszalka". - PiS ma jeszcze większość i dopóki ma większość wyznacza swojego marszałka - podkreślił. 

Zaznaczył jednak, że w przypadku ministra kultury będzie głosował za wotum nieufności wobec jego osoby. Piotr Gliński nic innego nie robi, tylko tworzy niepotrzebne nowe instytucje, żeby zatrudniać kolegów partyjnych. Bardzo się cieszę, że po licznych apelach Polska Fundacja Narodowa odwołała rejs dookoła świata dla swoich znajomych, natomiast apeluję po raz kolejny, bardzo poważnie, do pana premiera, aby natychmiast zlikwidował PFN i żeby pieniądze wróciły tam skąd przyszły, czyli do spółek skarbu państwa - stwierdził na antenie radiowej Jedynki.

W całej rozmowie również o pomocy dla niepełnosprawnych, podatkach i referendum zapowiadanym przez prezydenta Andrzeja Dudę.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Piotr Gociek

Gość: Stanisław Tyszka (wicemarszałek Sejmu, Kukiz'15)

Data emisji: 9.05.2018

Godzina emisji: 8.15 

rr/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Kopcińska o pomocy dla niepełnosprawnych: nie jedno rozwiązanie, ale zmiana systemu

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 09:08
– Budując system będziemy w stanie przełamać taką liczbę barier, jakiej do tej pory nie przełamano. Dajemy 500 złotych, ale w innej, szerszej formie – powiedziała w radiowej Trójce rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest rodziców dzieci niepełnosprawnych w Sejmie. Michał Dworczyk o propozycjach rządu

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 07:30
- Rząd PiS, rząd premiera Morawieckiego, de facto spełnił dwa podstawowe postulaty, z którymi przyszli do Sejmu protestujacy rodzice osób niepełnosprawnych - ocenił w radiowej Jedynce Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego. Dodał, że po przedstawieniu propozycji rządowych "postulat protestujących uległ zmianie".
rozwiń zwiń