Kacper Płażyński: chciałbym, żeby Gdańsk kojarzył się z piękną historią, a nie tylko z aferami

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 08:20
- Chciałbym, żeby Gdańsk był znany z setek lat jego pięknej historii jako królewskiego miasta portowego, najpotężniejszego w całej Rzeczpospolitej Obojga Narodów, a nie miejscem, które kojarzy się z aferami – mówił na antenie Polskiego Radia Kacper Płażyński. 
Audio
  • Kacper Płażyński o założeniach swojej kampanii wyborczej (Jedynka/Sygnały Dnia)
Kacper Płażyński chciałby, żeby Gdańsk kojarzył się z piękną historią
Kacper Płażyński chciałby, żeby Gdańsk kojarzył się z piękną historiąFoto: Paweł Supernak/PAP

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska podkreślił w "Sygnałach dnia", że chciałby, żeby jego miastu przywrócone zostało jego historyczne znaczenie. - Chciałbym, żeby o Gdańsku mówiło się w innym kontekście niż jako o siedlisku afer, układów etc – mówił gość Katarzyny Gójskiej. - Politycy powinni dawać przykład obywatelom, mieszkańcom jak żyć transparentnie, jak żyć uczciwie.

Gość audycji dodał, że w najbliższym czasie w Gdańsku planowane są liczne inwestycje infrastrukturalne. - Chciałbym, żeby Gdańsk był znany z setek lat jego pięknej historii jako królewskiego miasta portowego, najpotężniejsze w całej Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Chciałbym, żeby atut położenia Gdańska został przywrócony, poprzez rozwój stoczni, poprzez rozwój turystyki – mówił gość Jedynki.

- To dążenie koresponduje świetnie z obecną polityką rządu, który chce zbudować Port Centralny w Gdańsku i udrożnić dolny odcinek Wisły, to są ogromne inwestycje – ich koszt wyniesie około 30 mld złotych – dodał syn Macieja Płażyńskiego. - W Gdańsku jest potrzebny prezydent, który będzie w stanie z rządem w tym zakresie współpracować – podkreślał kandydat na prezydenta miasta.

Kacper Płażyński odniósł się również do obecnej atmosfery wokół Gdańska.  - Sytuacja w Gdańsku jest trudna, mamy do czynienia z licznymi patologiami, nie tylko takimi jak afera Amber Gold, o której szeroko informują media – mówił gość audycji. - Jest pewna nierówność, promowanie pewnych przedsiębiorców kosztem innych. To przekłada się na codzienne życie mieszkańców Gdańska.

- Jest wielu beneficjentów takiej sytuacji, ale nie zgadzam się z opiniami, że obecny prezydent miasta ma szerokie poparcie – mówił kandydat PiS na prezydenta miasta - Wynika to wprost z frekwencji wyborczej. W ostatnich wyborach samorządowych, w drugiej turze wyborów prezydenta miasta do urn poszło tylko 36 procent uprawnionych.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Katarzyna Gójska

Gość: Kacper Płażyński (kandydat PiS na prezydenta miasta)

Data emisji: 11.05.2018

Godzina emisji: 7.15 

ms/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PO ma już innego faworyta na prezydenta Gdańska. "Myślę, że Jarek będzie naszym kandydatem"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 16:31
Jak wynika z rozmów z władzami Platformy, najbardziej prawdopodobnym kandydatem PO na prezydenta Gdańska jest europoseł Jarosław Wałęsa. Politycy zastrzegają jednak, że chcą w tej sprawie porozumieć się m.in. z Nowoczesną, której faworytką w wyborach jest posłanka Ewa Lieder.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Wałęsa: od lat jestem gotów ubiegać się o prezydenturę Gdańska

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 10:00
- Będę kandydował na prezydenta Gdańska, wtedy gdy Zarząd Krajowy PO to ogłosi - powiedział w wywiadzie dla wtorkowej "Rzeczpospolitej" europoseł Jarosław Wałęsa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kandydat na prezydenta Gdańska Kacper Płażyński o pomysłach na rozwój miasta

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 08:17
- Gdańsk ma poważne problemy z tym, że wąskie grupy lobbingowe deweloperów i inne żyją tutaj dostatnio, natomiast szersza cześć społeczności nie była beneficjentem rozwoju miasta – mówił w Polskim Radiu 24 Kacper Płażyński, kandydat Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Gdańska.
rozwiń zwiń