Szef KPRM ws. obniżenia pensji parlamentarzystów: trzeba być konsekwentnym

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 09:09
- Jeśli mówi się o tym, że władza powinna funkcjonować skromnie, a zarobki powinny być niższe, to trzeba również myśleć o sobie. Najwyraźniej posłowie PO o tym zapomnieli, stąd rozterki - mówił w "Sygnałach dnia" szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.
Audio
  • Michał Dworczyk o obniżeniu uposażenia parlamentarzystów (Sygnały dnia/Jedynka)

Sejm uchwalił w czwartek wieczorem ustawę, która przewiduje obniżenie uposażenia parlamentarzystów o 20 procent. Odrzucił jednocześnie poprawki zgłoszone przez kluby Kukiz'15, PSL i Nowoczesną zakładające powiązanie uposażeń parlamentarzystów ze średnimi zarobkami Polaków.

Michał Dworczyk na początku rozmowy odniósł się do krytycznych słów pod jego adresem ze strony Marcina Kierwińskiego (PO) w tej sprawie. Gość Jedynki tłumaczył, że posłowie Platformy najpierw mówili o konieczności prowadzenia skromnego państwa, skromnego życia, obniżania wynagrodzeń, a potem, jak przyszło co do czego, to na komisji sejmowej nie głosowali.

Szef KPRM podkreślił, że jeśli ten kształt ustawy zostanie utrzymany, to nastąpi pewne zróżnicowanie i wynagrodzenia parlamentarzystów będą niższe od wynagrodzeń wiceministrów, ministrów, którzy są obciążeni większą odpowiedzialnością. - Ta relacja jest zdrowsza - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Piotr Gociek

Gość: Michał Dworczyk (szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów)

Data emisji: 15.05.2018

Godzina emisji: 8.15 

mr/kk

Zapis rozmowy

Czytaj także

Marcin Kierwiński: zmniejszenie pensji parlamentarzystów to uciekanie w tani populizm

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 07:51
- PiS ma gigantyczny problem z wielkimi nagrodami, które sobie przyznawał - mówił w "Sygnałach dnia" Marcin Kierwiński (PO).
rozwiń zwiń