Ocena Polańskiego poróżniła komentatorów

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2009 08:49
Jak traktować Romana Polańskiego i czy po 30 latach powinien odpowiadać za swój czyn - ta sprawa podzieliła komentatorów.
Audio

Roman Polański powinien wrócić do USA i tam przed sądem odpowiedzieć za swój czyn sprzed lat, czyli kontakty seksualne z nieletnią - grzmial w "Sygnałach Dnia" Stanisław Janecki z tygodnika "Wprost". Sprawa nie jest taka jednoznaczna - odpowiadał mu Janusz Rolicki z "Faktu". Ocena czynu Polańskiego podzieliła publicystów.

Janecki jest zdania, że Polański powinien odpowiadać, jak każdy obywatel. I zbija argumenty obrońców słynnego reżysera. Szczególnie rozbawiła go wypowiedź, że Polański poniósł już karę, bo przez 30 lat nie mógł kręcić filmów w Hollywood.

Rolicki z kolei był bardziej wyrozumiały dla Polańskiego. Zdaniem publicysty, zachowanie nieletniej wówczas dziewczyny było prowokujące, a Polański był nieświadomy, że to 13-latka.

Goście "Sygnałów Dnia" byłi natomiast jednomyślni w poparciu Włodzimierza Cimoszewicza na stanowisko przewodniczącego Rady Europy. Ich zdaniem to dobry i kompetentny kandydat, na jego niekorzyść może przemawiać to, że Jerzy Buzek został przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Europa może nie chcieć dwóch Polaków na eksponowanych stanowiskach - mówili publicyści.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Obecność Polańskiego przed sądem jest konieczna"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2010 12:27
Amerykańscy prokuratorzy nie rezygnują z planu postawienia Romana Polańskiego przed sądem w Kalifornii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polański przegrywa kolejną potyczkę

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2010 00:11
Sąd w Los Angeles odrzucił wniosek adwokatów Romana Polańskiego, którzy chcieli by wyrok w sprawie polskiego reżysera zapadł zaocznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wraca sprawa Polańskiego. Ekstradycja coraz bliżej

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2010 06:21
Sąd w Los Angeles odrzucił kolejną apelację Romana Polańskiego, który domagał się zamknięcia sprawy sprzed 33 lat o zgwałcenie nieletniej. Decyzja sądu otwiera drogę do rozpatrzenia ekstradycji słynnego reżysera, który przebywa w areszcie domowym w Szwajcarii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Traktować Polańskiego jak zwykłego obywatela

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2009 10:25
Komentatorzy dziwią się podejściu polskich elit do spraw aresztowania Romana Polańskiego. Artysta, nawet znany, nie może być ponad prawem - twierdzili zgodnie w "Sygnałach Dnia" Mariusz Borkowski z Informacyjnej Agencji Radiowej i Jarosław Giziński z tygodnika "Newsweek".
rozwiń zwiń