X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ocena Polańskiego poróżniła komentatorów

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2009 08:49
Jak traktować Romana Polańskiego i czy po 30 latach powinien odpowiadać za swój czyn - ta sprawa podzieliła komentatorów.
Audio

Roman Polański powinien wrócić do USA i tam przed sądem odpowiedzieć za swój czyn sprzed lat, czyli kontakty seksualne z nieletnią - grzmial w "Sygnałach Dnia" Stanisław Janecki z tygodnika "Wprost". Sprawa nie jest taka jednoznaczna - odpowiadał mu Janusz Rolicki z "Faktu". Ocena czynu Polańskiego podzieliła publicystów.

Janecki jest zdania, że Polański powinien odpowiadać, jak każdy obywatel. I zbija argumenty obrońców słynnego reżysera. Szczególnie rozbawiła go wypowiedź, że Polański poniósł już karę, bo przez 30 lat nie mógł kręcić filmów w Hollywood.

Rolicki z kolei był bardziej wyrozumiały dla Polańskiego. Zdaniem publicysty, zachowanie nieletniej wówczas dziewczyny było prowokujące, a Polański był nieświadomy, że to 13-latka.

Goście "Sygnałów Dnia" byłi natomiast jednomyślni w poparciu Włodzimierza Cimoszewicza na stanowisko przewodniczącego Rady Europy. Ich zdaniem to dobry i kompetentny kandydat, na jego niekorzyść może przemawiać to, że Jerzy Buzek został przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Europa może nie chcieć dwóch Polaków na eksponowanych stanowiskach - mówili publicyści.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Obecność Polańskiego przed sądem jest konieczna"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2010 12:27
Amerykańscy prokuratorzy nie rezygnują z planu postawienia Romana Polańskiego przed sądem w Kalifornii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polański przegrywa kolejną potyczkę

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2010 00:11
Sąd w Los Angeles odrzucił wniosek adwokatów Romana Polańskiego, którzy chcieli by wyrok w sprawie polskiego reżysera zapadł zaocznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wraca sprawa Polańskiego. Ekstradycja coraz bliżej

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2010 06:21
Sąd w Los Angeles odrzucił kolejną apelację Romana Polańskiego, który domagał się zamknięcia sprawy sprzed 33 lat o zgwałcenie nieletniej. Decyzja sądu otwiera drogę do rozpatrzenia ekstradycji słynnego reżysera, który przebywa w areszcie domowym w Szwajcarii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Traktować Polańskiego jak zwykłego obywatela

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2009 10:25
Komentatorzy dziwią się podejściu polskich elit do spraw aresztowania Romana Polańskiego. Artysta, nawet znany, nie może być ponad prawem - twierdzili zgodnie w "Sygnałach Dnia" Mariusz Borkowski z Informacyjnej Agencji Radiowej i Jarosław Giziński z tygodnika "Newsweek".
rozwiń zwiń