X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Najbogatsi podzielą się pieniędzmi z niepełnosprawnymi?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 10:28
Wprowadzenie tzw. daniny solidarnościowej to jedna z propozycji rządu adresowana do protestujących w Sejmie rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych.
Audio
  • Najbogatsi podzielą się pieniądzmi z niepełnosprawnymi? (sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: im_coco/shutterstock.ocm

Jak poinformował w audycji "Sygnały dnia" szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, rząd jeszcze dziś (15 maja), po posiedzeniu Rady Ministrów, przedstawi założenia tzw. daniny solidarnościowej (najbogatsi mieliby w formie daniny przekazać część swoich dochodów na pomoc dla osób z niepełnosprawnościami). Więcej w materiale Patryka Michalskiego.

Rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych protestujący od 18 kwietnia w Sejmie domagają się zrównania renty socjalnej z minimalną rentą z tytułu niezdolności do pracy. Sejm w ubiegłym tygodniu uchwalił ustawę, która zakłada, że renta socjalna wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł. Nowa regulacja ma wejść w życie 1 września z mocą od 1 czerwca.

Drugi postulat protestujących to wprowadzenie dodatku "na życie", zwanego też "rehabilitacyjnym" dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia w kwocie 500 złotych miesięcznie.

W odpowiedzi Sejm uchwalił ustawę o szczególnych rozwiązaniach dla osób o znacznym stopniu niepełnosprawności (projekt klubu PiS). Zakłada ona wprowadzenie szczególnych uprawnień m.in. w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej. Według autorów ustawy, przyniesie ona gospodarstwom około 520 złotych oszczędności miesięcznie.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek i Daniel Wydrych

Autor materiału: Patryk Michalski

Data emisji: 15.05.2018

Godzina emisji: 6.33

Jedynka/PAP/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef KPRM ws. obniżenia pensji parlamentarzystów: trzeba być konsekwentnym

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 09:09
- Jeśli mówi się o tym, że władza powinna funkcjonować skromnie, a zarobki powinny być niższe, to trzeba również myśleć o sobie. Najwyraźniej posłowie PO o tym zapomnieli, stąd rozterki - mówił w "Sygnałach dnia" szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń