X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Postępując świadomie możemy ustrzec się kradzieży tożsamości

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2009 08:23
W tym tygodniu obchodzimy Tydzień Ochrony Tożsamości. Chodzi o ochronę naszych danych osobowych po to, żeby ktoś ich nie wykorzystał do nadużyć.
Audio

Tylko postępując świadomie możemy ustrzec się kradzieży naszej tożsamości - ostrzegał w "Sygnałach Dnia" Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych Michał Serzycki.

Najłatwiej utracić tożsamość w internecie. Tam zostawiamy najwięcej informacji o sobie. Te ślady przestępcy mogą bardzo łatwo zebrać - ostrzegał gość Programu Pierwszego. Z drugiej strony rośnie liczba haseł i pinów, które musimy pamiętać. Więc ułatwiamy sobie sprawę i wykorzystujemy to samo hasło do wielu logowań. A dla bezpieczeństwa każde hasło powinno być zmieniane przynajmniej raz na miesiąc. A jak pokazały badania, najpopularniejszym hasłem jest "1, 2, 3, 4, 5".

Michał Serzycki twierdzi, że ostatnie włamania na konta bankowe były spowodowane niefrasobliwością klientów, którzy dobrowolnie przekazywali swoje piny. banki nigdy nie wymagają takich informacji podczas logowania do bankowości internetowej.

Dzieci nie mogą być pozostawione sam na sam z komputerem - uprzedza Serzycki. Jego zdaniem, dziecko ma prawo do prywatności, ale nie jest to prawo nieograniczone. Bo postrzeganie świata przez dzieci jest ograniczone i bezkrytyczne. Dlatego trzeba dzieci kontrolować i chronić, a przede wszystkim z dzieckiem rozmawiać - mówił gość "Sygnałów Dnia".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Portale społecznościowe okiem socjologa

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2009 16:27
Materiał Polskiego Radia Euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

IP należy do zbioru danych osobowych

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2010 14:47
Administratorzy stron internetowych powinni go udostępniać osobom, które chcą się domagać ochrony swych naruszonych dóbr osobistych - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Usługi czy globalny Wielki Brat?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2010 18:48
Rozwój internetu może doprowadzić do ograniczenia wolności korzystających z niego ludzi. Trudno jednak przewidzieć faktyczny pływ najnowszych technologii na wolność człowieka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W internecie nikt nie jest anonimowy

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2010 08:17
Zapominamy, że jedni w internecie szukają informacji, a inni zbierają informacje o nas. My zaś beztrosko dzielimy się tą wiedzą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie dać się okraść z tożsamości

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2009 08:54
Musimy mieć świadomość, że korzystając z Internetu, karty kredytowej czy telefonu podejmujemy decyzję, czy rezygnujemy z prywatności, czy też nie.
rozwiń zwiń