X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Premier: Kongres Polska Wielki Projekt jest miejscem bezinteresownej rozmowy o Polsce

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 09:56
- Kongres Polska Wielki Projekt jest bardzo otwartą inicjatywą. Kongres potrafi "wojować myślą" - powiedział w "Sygnałach dnia" premier Mateusz Morawiecki.  
Audio
  • Premier Mateusz Morawiecki o Kongresie Polska Wielki Projekt (Sygnały dnia/Jedynka)
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: W.Kusiński / PR

Po południu w Warszawie rozpocznie się ósmy Kongres Polska Wielki Projekt. W ramach kongresu odbędą się dyskusje o gospodarce, kulturze, ekonomii i społeczeństwie. W kongresie weźmie udział wielu gościu zagranicznych - będzie m.in. laureat nagrody Nobla z 2011 roku, profesor Thomas Sargent, przyjeżdża też niemiecki filozof, publicysta i eseista profesor Peter Sloterdijk. Wręczone zostaną również nagrody - Medal Odwaga i Wiarygodność oraz Nagroda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Kongres potrwa do niedzieli.

- Ciągle myślimy o tym, jak Polska mogłaby być silniejsza, w jaki sposób mogłaby być jeszcze piękniejsza, bardziej dumna też ze swojej historii, ale też dumna z szans swoich na przyszłość, wybiegająca w przyszłość - powiedział Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że kongres, zorganizowany po raz pierwszy rok po katastrofie smoleńskiej, odegrał ogromną rolę, która jest trudna do przecenienia. - Był w polskim krajobrazie intelektualnym wydarzeniem absolutnie bez precedensu - ocenił premier.

- Kongres jest miejscem bezinteresownej rozmowy o Polsce - podkreślił premier i dodał, że nie jest to wydarzenie podporządkowane polityce i "chcemy ludzi z różnych stron sceny politycznej i społecznej". - Kongres jest bardzo otwartą inicjatywą. Kongres potrafi "wojować myślą" - ocenił. -  My chcemy budować nową elitę, czerpać też z tego, co w ramach III RP było akceptowalne, było rozwojem pozytywnym - wyjaśnił. 

Mateusz Morawiecki wskazał, że rolą kongresu jest m.in. dobre zdefiniowanie roli Polski we współczesnym świecie, ale też rozpoznanie trendów. - Myślę, że mamy szansę na to, żeby odegrać wielką rolę w przyszłości - powiedział. - Nasza tradycja, historia, nasze wielkie osiągnięcia z przeszłości, duma z Polski nas do tego predestynują - ocenił premier.

VIII Kongres Polska Wielki Projekt rozpocznie się panelem liderów organizacji młodzieżowych. - Mnie bardzo cieszy, że etos państwowca, tak ważny w myśli Lecha Kaczyńskiego, który był inicjatorem idei Kongresu Polska Wielki Projekt jest kształtowany teraz na nowo w młodym pokoleniu - stwierdził Morawiecki. Dodał, że w latach 90. i w pierwszej dekadzie XXI w. spotykał się wśród młodzieży z niewrażliwością, obojętnością na losy państwa. 

Premier mówił też, gdzie widzi Polskę w perspektywie 10-20 lat i wyjawił, że chciałby, aby Polska zaproponowała światu nowy kontrakt społeczny. Na czym ma on polegać? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Gość: Mateusz Morawiecki (premier RP)

Data emisji: 17.05.2018

Godzina emisji: 8.15 

fc/abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kongres Polska Wielki Projekt – hołd dla Lecha Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 19:25
– W 2010 roku spotkanie nie doszło do skutku, przez to, co się stało w kwietniu. Jednak rok później, ze względu na pamięć o prezydencie Lechu Kaczyńskim, wcieliliśmy ideę w życie – mówiła w rozmowie z Polskim Radiem 24 o Kongresie Polska Wielki Projekt Maryna Miklaszewska, dziennikarka, opozycjonistka w czasach PRL, a także wiceprezes Fundacji Polska Wielki Projekt.
rozwiń zwiń