Światowy dzień walki z AIDS

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2009 08:11
Nawet 30 tysięcy osób w Polsce może nie wiedzieć, że jest zarażona wirusem HIV.
Audio

Ludzie nie chcą robić sobie badań na obecnosć wirusa HIV, bo mówią: jak już mam wiedzieć, to lepiej, żebym dowiedział się jak najpóźniej - mówi gość Sygnałów Dnia ks. Arkadiusz Nowak. To bardzo nieodpowiedzialne zachowanie - dodaje - gdyż taka osoba zaraża innych. A badania trzeba robić. Pierwsza osoba, u której wykryto wirusa w 1985 roku żyje do dziś, pracuje i pomaga innym.

Wokół AIDS narosło wiele mitów. Do niedawna sądzono, że na AIDS moga chorować homoseksualiści i narkomani. Tak było wiele lat temu - mówi ks. Arkadiusz Nowak. Dziś większość zakażeń to osoby o orientacji heteroseksualnej.

Najlepszą pigułką na AIDS jest edukacja i uświadamianie, jak nie zarażać się wirusem. Polska jest kraje, gdzie liczba zakażeń utrzymuje się na niskim stabilnym poziomie. To dzięki rodzinne tradycji i edukacji. Inaczej też traktujemy dziś chorych na AIDS. Ci ludzie żyją wśród nas, pracują, normalnie funkcjonują, choć są chorzy na śmiertelną chorobę.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego umierają kobiety: alarmujące dane ONZ

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2010 14:45
Wirus HIV stał się główną przyczyną śmierci wśród kobiet na całym świecie - wynika z najnowszego raportu ONZ. W Nowym Jorku rozpoczęła się specjalna konferencja, której celem jest ochrona kobiet przed epidemią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sąd podjął decyzję ws. policjanta zakażonego HIV

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2010 13:56
Gdański sąd uchylił decyzję o zwolnieniu ze służby z policji nosiciela wirusa HIV.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zarażeni wirusem HIV mogą podróżować po Chinach

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2010 06:42
Chińskie władze zniosły obowiązujący przez ponad dwie dekady zakaz podróży do Chin dla osób zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS. Pekin ogłosił swą decyzję na kilka dni przez rozpoczęciem EXPO w Szanghaju, które mają odwiedzić miliony obcokrajowców.
rozwiń zwiń