X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kongres Polska Wielki Projekt. "Tu można pewne rzeczy przemyśleć w sposób bardziej zdystansowany"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 09:47
Po południu w Warszawie rozpocznie się VIII Kongres Polska Wielki Projekt. To cykl debat z udziałem polityków, naukowców i specjalistów o wyzwaniach rozwojowych stojących przed Polską.
Audio
  • Prof. Andrzej Zybertowicz o Kongresie Polska Wielki Projekt (Sygnały dnia/Jedynka)

Gość audycji "Sygnały dnia" socjolog, doradca Prezydenta RP Andrzeja Dudy prof. Andrzej Zybertowicz od lat uczestniczy w wydarzeniu. - Dla mnie budujące jest to, że w latach, gdy środowiska patriotyczne były w tak zwanej głębokiej opozycji w kongresie brali udział różni młodzi ludzie z dziwnych stowarzyszeń, szerzej nieznanych, przemilczanych, niedofinansowanych przez ówczesne władze, którzy dzisiaj są w tkance wspierającej polityków z pierwszego szeregu. Można powiedzieć, że na kongresie ludzie uczyli się myślenia strategicznego o swoim kraju - powiedział.

Gość radiowej Jedynki powołał się na słowa socjolog dr Barbary Fedyszak-Radziejowskiej, która oceniła, że Prawo i Sprawiedliwość przetrwało w dobrej kondycji te osiem lat bycia w opozycji ponieważ wokół niego wytworzyła się pewna otulina instytucji formalnych i nieformalnych, organizacji i stowarzyszeń, inicjatyw, w ramach których ludzie dyskutowali nad inną wizją Polski niż ta, która była za rządów PO-PSL robiona. - W tej otulinie projektów, wśród intelektualnych przedsięwzięć, kluczowe miejsce chyba odgrywał Kongres Polska Wielki Projekt - wskazał prof. Zybertowicz.

Zobacz serwis specjalny: Polska Wielki Projekt

Czy w czasach, kiedy Zjednoczona Prawica rządzi, gdy jest czas na politykę praktyczną, jest jeszcze sens tak wiele uwagi i miejsca poświęcać sferze teorii? - W momencie, gdy środowiska patriotyczne, Zjednoczona Prawica sprawuje władzę jest ona często przytłoczona "bieżączką", reagowaniem na wyzwania. Sposób, w jaki opozycja funkcjonuje powoduje, że cały czas wytwarzane jest zarządzanie kryzysowe u władzy. Ten kongres jest potrzeby, by przedstawiciele władzy, jej sympatycy i krytycy, mogli w sposób bardziej zdystansowany, nie pod ciśnieniem reagowania na bieżące wyzwania, pewne rzeczy przemyśleć - stwierdził.

Czy biorąc pod uwagę wysiłek, pracę intelektualną wykonaną w latach 2011-2015, efekty nie okazały się trochę rozczarowujące, kiedy Zjednoczona Prawica doszła już do władzy? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzą: Piotr Gociek i Daniel Wydrych

Gość: prof. Andrzej Zybertowicz (socjolog, doradca Prezydenta RP Andrzeja Dudy)

Data emisji: 17.05.2018

Godzina emisji: 8.40

kk

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

VIII Kongres Polska Wielki Projekt - sprawdź program

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 13:29
W tym roku po raz 8. odbędzie się Kongres Polska Wielki Projekt. Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan kongresu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: Kongres Polska Wielki Projekt jest miejscem bezinteresownej rozmowy o Polsce

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 09:56
- Kongres Polska Wielki Projekt jest bardzo otwartą inicjatywą. Kongres potrafi "wojować myślą" - powiedział w "Sygnałach dnia" premier Mateusz Morawiecki.  
rozwiń zwiń