Orędzie noworoczne Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2009 20:29
"Jestem głęboko przekonany, że rok 2010 będzie lepszy od 2009, że Polska pozostanie krajem sukcesu".
Audio

Za kilka godzin przywitamy nowy rok 2010. Zaczyna się już drugie dziesięciolecie lat dwutysięcznych. Ten rok, który minął, był rokiem niełatwym. Musieliśmy sprostać wyzwaniom, które były związane ze stanem gospodarki światowej.

I mogę tutaj Wam, Drodzy Rodacy, najserdeczniej pogratulować. To Waszemu wysiłkowi, Waszemu optymizmowi zawdzięczamy to, że Polska wyszła z kryzysu prawie obronną ręką. Rozwój był wolniejszy niż w poprzednich latach, ale jednak był. Bezrobocie wzrosło, ale nie zmieniło się w sposób zasadniczy. To wszystko jest sukces Polski, ale Polska to właśnie Wy, Drodzy Rodacy. Waszym talentom, Waszym zdolnościom zawdzięczamy to, co powoduje, że znajdujemy się w najlepszej sytuacji ze wszystkich państw Unii Europejskiej. Bardzo serdecznie za to dziękuję.

Panie! Panowie! Dzieci! Droga Młodzieży!

Rok 2010 to będzie rok wielkich rocznic: sześćsetnej rocznicy zwycięstwa pod Grunwaldem, dziewięćdziesiątej rocznicy „cudu nad Wisłą”, trzydziestej rocznicy tego, co wielu z nas jeszcze świetnie pamięta – powstania ruchu „Solidarność”, który wstrząsnął Polską, wstrząsnął Europą i wstrząsnął całym światem, przyczyniając się walnie do upadku komunizmu.

Rok 2010 to też czas naszej radosnej nadziei, nie tylko tych Polek i Polaków, którzy są wierzący. Myślę, że wszystkich. To czas – jak mamy głęboką nadzieję – beatyfikacji głowy Kościoła Katolickiego  Jana Pawła II, wielkiego Papieża–Polaka, który przewodził rzymskiemu Kościołowi przez 26 lat. Ale także beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki, wikariusza w parafii św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu, bohatera, który zginął z rak komunistycznych siepaczy. To wydarzenia, które podnoszą rangę naszego kraju, którą nadają nam wszystkim, naszym działaniom, tym dobrym działaniom, inny wymiar, wymiar nie tylko związany z dniem codziennym; wymiar, który określiłbym jako wyższy.

Drodzy Rodacy!

Jestem głęboko przekonany, że rok 2010 będzie lepszy od 2009, że to, co udało nam się w mijającym roku, pogłębimy jeszcze w roku przyszłym, że będziemy stale zmniejszać nasz dystans wobec najwyżej rozwiniętych krajów Europy, że Polska pozostanie krajem sukcesu.

Szanowni Państwo! Drodzy Rodacy!

Z okazji zbliżającego się roku 2010 chciałem Wam wszystkim życzyć jak najwięcej powodzenia, jak najwięcej sukcesów w życiu rodzinnym zawodowym, osobistym. I chciałbym życzyć jak najwięcej sukcesów naszej Ojczyźnie – Polsce, która jest dla nas wspólnym dobrem. Wszystkiego najlepszego.

Czytaj także

Nowy Rok: Najwspanialsze bale świata

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2009 14:37
1 stycznia 2009, godz. 14:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wieczór sylwestrowy i Nowy Rok w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2009 13:08
Z okazji zbliżającego się Sylwestra oraz Nowego Roku 2010 wszystkie programy Polskiego Radia przygotowały dla swoich słuchaczy specjalne audycje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Kurski

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2008 08:13
My wynegocjowaliśmy, nasz pan prezydent wynegocjował bardzo dobry traktat, natomiast nie zgadzamy się, żeby ten traktat psuć.
rozwiń zwiń