X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kongres Polska Wielki Projekt. "Musimy myśleć szerzej, głębiej"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 09:28
- Potrzebne są takie spotkania i takie miejsce, w którym trochę odrywamy się od bieżącej polityki - powiedział w "Sygnałach dnia" wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Zdzisław Krasnodębski o trwającym w Warszawie Kongresie Polska Wielki Projekt.
Audio
  • Zdzisław Krasnodębski o roli Kongresu Polska Wielki Projekt (Jedynka/Sygnały dnia)
Zdzisław Krasnodębski
Zdzisław KrasnodębskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Podczas kongresu politycy, naukowcy i specjaliści z całego świata dyskutują o wyzwaniach stojących przed Polską - związanych z gospodarką, społeczeństwem czy kulturą. Na kongresie poruszane są też takie tematy, jak rola sportu w kreowaniu polskiej marki, praworządność i trójpodział władzy czy znaczenie Polonii w promowaniu kraju.

Zdzisław Krasnodębski ocenił, że w bieżącej polityce co tydzień przechodzimy do innej kwestii, pojawia się nowy problem, a musimy też "myśleć szerzej, głębiej". Dlatego, jak powiedział, potrzebne są takie spotkania i takie miejsce, w którym "trochę odrywamy się od tego". - Rzadko sobie zdajemy sprawę, jak głębokie jest przewartościowanie pewnych przekonań poza Polską dzisiaj - powiedział Krasnodębski. 

Zobacz serwis specjalny: Polska Wielki Projekt

Gość Jedynki wskazał, że w 2007 roku nastąpił koniec neoliberalnego sposobu myślenia o gospodarce, a dzisiaj pod wpływem m.in. kryzysu imigracyjnego zaczyna się myśleć zupełnie inaczej o sprawach kultury, społeczeństwa, narodu, UE. - W jakimś sensie my byliśmy krajem pionierskim - stwierdził Zdzisław Krasnodębski . - Te idee, które na naszym kongresie już wcześniej były formułowane, dzisiaj padają na bardziej podatny grunt też poza granicami naszego kraju - dodał. 

Wiceprzewodniczący PE stwierdził też, że spotyka się z wieloma pozytywnymi reakcjami pod naszym adresem, a zagraniczni intelektualiści czy naukowcy skarżą się na ograniczenie wolności w ich krajach. 

Zdzisław Krasnodębski skomentował też słowa Donalda Tuska, że Polska powinna ustąpić nie przed Komisją Europejską, a wobec oczekiwań wszystkich w Europie. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Zdzisław Krasnodębski (wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego)

Data emisji: 18.05.2018

Godzina emisji: 8.15

fc/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zakończył się pierwszy dzień kongresu Polska Wielki Projekt [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 21:20
Rozmowa o społeczeństwie obywatelskim oraz wartościach zdominowały pierwszy dzień kongresu Polska Wielki Projekt. W Teatrze Wielkim - Operze Narodowej spotkali się politycy, samorządowcy oraz eksperci z różnych dziedzin. 
rozwiń zwiń