X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małgorzata Golińska: zespół ds. Puszczy Białowieskiej oceni zasadność wycinki drzew

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 09:37
W czwartek został powołamy zespół ds. Puszczy Białowieskiej z udziałem szeregu ekspertów. - Mam nadzieję, że zespół da nam odpowiedź na to, czy lepiej jest zostawić martwe drewno stojące jeszcze na pniu dla wszystkich siedlisk czy być może lepiej je usunąć – poinformowała w "Sygnałach dnia" Małgorzata Golińska, wiceminister środowiska.
Audio
  • Małgorzata Golińska o zespole ds. Puszczy Białowieskiej (Sygnały dnia/Jedynka)

Wiceminister powiedziała, że dziś zespół nie ma postawionej żadnej tezy. - My sami nie chcemy im niczego narzucać. Najbardziej zależy nam na tym, by pogodzić funkcję ochronną wynikającą z różnych przepisów, ale też z samej puszczy jako naszego dziedzictwa. Mam nadzieję, że zespół da nam odpowiedź na to, czy lepiej jest zostawić martwe drewno stojące jeszcze na pniu dla wszystkich siedlisk czy być może lepiej je usunąć – poinformowała Małgorzata Golińska.

Przeciwnicy wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej postulują, że zamiast chronić puszczę w sposób czynny, lepiej zrezygnować z prowadzonych działań, bo "przyroda poradzi sobie sama". Małgorzata Golińska powiedziała, że nowo powołany zespół oceni zasadność takiego podejścia, ale podkreśliła też, że wycinanie chorych drzew nie jest nielegalne.

-  Gdybyśmy zapoznali się z dokumentami dotyczącymi puszczy, czyli chociażby z planem zadań ochronnych z 2015 roku, to przekonalibyśmy się, że zapisy dotyczące objęcia terenu puszczy wskazują, że te cięcia trzeba prowadzić. Tam są wprost zapisane zalecenia, że trzeba przebudowywać drzewostany i dostosowywać je do siedliska. To nie jest do końca tak, że można nic robić i puszcza będzie chroniona. Nawet na podstawie obowiązujących dokumentów musimy tam prowadzić działania - przyznała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Hejke

Gość: Małgorzata Golińska (wiceminister środowiska, główny konserwator przyrody)

Data emisji: 18.05.2018

Godzina emisji: 7.40

abi

Zapis rozmowy

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: z całą pewnością należy zastanowić się nad zmianą konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 07:56
- Środowisko Prawa i Sprawiedliwości wychodziło z projektem nowej konstytucji, została też opracowana ankieta konstytucyjna. Otrzymaliśmy odpowiedzi ekspertów - mówił na antenie radiowej Jedynki szef MON Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witold Zembaczyński: to nie czas na wyłom w koalicji "anty-PiS"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 09:20
Witold Zembaczyński ocenił, że "wyciąganie cegiełek" z muru tworzonego przez opozycję, PO i Nowoczesną, działa na korzyść PiS. W ten sposób skomentował słowa Ryszarda Petru o potrzebie nowego projektu politycznego i odejście dwóch posłanek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Sawicki: podatek solidarnościowy to pomysł godny rozważenia

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 08:25
- Podatek solidarnościowy to jeden z pomysłów, który może rozwiązać problem rodziców osób niepełnosprawnych - powiedział na antenie Jedynki poseł PSL Marek Sawicki.
rozwiń zwiń