Już tylko dwa tygodnie do Biegu Piastów

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2009 11:54
Numery startowe będą wydawane w biurze od połowy lutego, następnie po kilku dniach już w restauracji „Kaprys” w Szklarskiej Porębie.
Audio

Wiesław Molak: Do Biegu Piastów na naszej Radiowej Polanie Jakuszyckiej coraz bliżej, przypomnę: 7 marca. A w biurze ostatnie przygotowania do wielkiej imprezy. Odwiedziła to biuro reporterka Sygnałów Justyna Koć.

*

Justyna Koć: Ile osób pracuje w biurze Biegu Piastów?

Aktualnie w biurze pracuje... 5 osób mamy w biurze. Na trasach w tej chwili jeździ dwóch chłopaków w ratrakach. Numery startowe będą wydawane u nas tutaj w biurze od połowy lutego. Następnie po kilku dniach już w restauracji „Kaprys” w Szklarskiej Porębie, w centrum miasta. W tym roku Bieg Piastów będzie odbywał się na... główny bieg na 46 kilometrach, o godzinie 12.30 kolejny bieg na 26 kilometrów i w niedzielę 8 marca na 30 kilometrów.

J.K.: Pierwszy główny bieg o której godzinie startuje i skąd?

O godzinie 10 z naszej Polany Jakuszyckiej. Start wygląda tak, że są boksy i każdy boks startuje co 2 minuty, wypuszczani są zawodnicy w ten sposób.

J.K.: O której trzeba tutaj być w dniu biegu, żeby zdążyć, żeby wszystko przebiegło tak jak powinno?

No wie pani, to zależy też od tego, ile osób na ostatnią chwilę się zjedzie, bo najlepiej by było, gdyby od godziny załóżmy ósmej po kolei te prawie 2 tysiące zawodników jakoś się rozłożyli w czasie. Jednak jeżeli oni na ostatnią godzinę będą przyjeżdżać, na dziesiątą, wpół do dziesiątej, będzie bardzo trudno im w ogóle znaleźć miejsce parkingowe.

J.K.: Ale im wcześniej, tym lepiej.

No wiadomo, im wcześniej, tym lepiej. W tym momencie jest planowane, że parkingi, które będą przygotowane przy Polanie Jakuszyckiej, będą najpierw wysyłani na nie zawodnicy, później po uzupełnieniu zamykane i niżej od Polany Jakuszyckiej, pomiędzy Szklarską Porębą a Jakuszycami jest parking i tam z niego będą autobusy jeździć i jak już będą tu parkingi tu zamknięte, bo stamtąd autobusami będą ludzie tutaj przywożeni.

J.K.: Bezpłatne autobusy?

Tak, to są bezpłatne autobusy. Na weekend ze Szklarskiej Poręby co pół godziny w tę i z powrotem będzie jeździł autobus i dowoził.

*

W.M.: Dziś w Jakuszycach minus 4°, 30 kilometrów tras narciarskich, 80 centymetrów ubitego śniegu na trasach. Już pierwsi zawodnicy biegają. I cisza.

Czytaj także

Przed Biegiem Piastów w Jakuszycach

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2010 10:07
W dobrych warunkach, na zmrożonym śniegu, rywalizować będzie na Polanie Jakuszyckiej około 4000 osób z 25 krajów w 34. Biegu Piastów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na Biegu Piastów można nadgonić czas

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2009 12:22
Pierwszy raz w życiu na biegówkach. W pewnym wieku człowiek się zaczyna zastanawiać, na co ma jeszcze czas, co powinien nadrobić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowa z zawodnikiem - politologiem i dyplomatą

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2009 10:59
W takim śniegu trasy nie mogą być specjalnie przygotowane, ale dla kogoś, kto kocha narty biegowe to po prostu jest bez znaczenia. Piękne miejsce i prawdziwa zima.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieść o niepowtarzalnych nazwach tras biegowych

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2009 11:16
Nazwy są często wielkiej tradycji lub czystego przypadku. Jelenia Łąka to jest bardzo stara nazwa, dlatego że była zawsze łąką, tam nigdy lasu nie był
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowa z jednym z nestorów Biegu Piastów

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2009 22:22
Największy nacisk nakładam na podbiegi, umiejętnie rozłożenie sił, gdzie przyspieszyć, gdzie zwolnić i ciągle doskonalić zjazdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Same przyjemności z dobrego smarowania

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2009 12:27
Czas na finiszu przede wszystkim plus przyjemność właśnie biegu. Ta narta nie „kopie”, jeżeli chodzi o styl klasyczny, czyli trzyma tak jak powinna.
rozwiń zwiń