Michał Dworczyk: Warszawa i Watykan mają zbliżony pogląd na politykę migracyjną

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 08:09
- Warszawa i Watykan mają zbliżony pogląd na politykę migracyjną - powiedział na antenie Jedynki szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Jak dodał, Stolica Apostolska okazała "absolutne zrozumienie" dla koncepcji, w której nadrzędną kwestią jest pomoc dla uchodźców na miejscu. 
Audio
  • Michał Dworczyk o wizycie premiera w Watykanie (Sygnały dnia/Jedynka)

Premier Mateusz Morawiecki został w poniedziałek przyjęty w Stolicy Apostolskiej na audiencji u papieża Franciszka, która trwała ponad pół godziny. Po audiencji premier wręczył papieżowi prezenty, w tym ikonę, koszulkę piłkarskiej reprezentacji Polski z podpisami zawodników z numerem 100 i napisem "Franciszek", obraz z kardynałem Stefanem Wyszyńskim oraz zdjęcie z papieżem Piusem XI.

Pytany na antenie radiowej Jedynki o tę wizytę, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk podkreślił, że była ona "poruszająca". - Zarówno w czasie rozmowy osobistej pana premiera, jak i później z kardynałem poruszane były tematy dotyczące polityki solidarności społecznej, którą prowadzi rząd Mateusza Morawieckiego, polityki wspierania rodzin - mówił Dworczyk. Jak dodał, "premier usłyszał wiele ciepłych słów na temat tych programów, dzięki którym ponad 90 proc. dzieci w rodzinach wielodzietnych wyszło z ubóstwa". 

Dworczyk podkreślił, że również z dużą "satysfakcją czy z dużą przyjemnością" należy zauważyć, że pogląd na politykę migracji Stolicy Apostolskiej i Warszawy jest bardzo zbliżony. - Absolutne zrozumienie Stolicy Apostolskiej dla tej koncepcji, w której nadrzędną sprawą jest pomoc uchodźcom w tych miejscach, w których problemy powstają - podkreślił. 

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Piotr Gociek

Gość: Michał Dworczyk (szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów)

Data emisji: 05.06.2018

Godzina emisji: 7.15 

PAP/koz/kh

Zapis rozmowy

Czytaj także

Michał Dworczyk: 5 konkretnych zobowiązań które chcemy zrealizować

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 08:45
"Piątka Morawieckiego" to rozwinięcie programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości - powiedział w "Sygnałach dnia" Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera o przedstawionym przez Mateusza Morawieckiego planie działania na najbliższe miesiące. 
rozwiń zwiń