MSiT inwestuje w OSA. Witold Bańka: siłownie i baseny wzbudzają największy entuzjazm Polaków

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 08:44
- W tym roku, we wrześniu i w październiku ma powstać 1530 otwartych stref aktywności. W pierwszej kolejności na dofinansowanie mogły liczyć mniej zamożne samorządy - powiedział w radiowej Jedynce minister Witold Bańka.
Audio
  • Rozmowa z ministrem Witoldem Bańką (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Rozmowa z ministrem Witoldem Bańką (Sygnały dnia/Jedynka)

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka zapowiedział program promocji aktywności fizycznej przez budowę Otwartych Stref Aktywności (OSA). To między innymi dofinansowanie budowy siłowni na otwartym powietrzu, z których mogą korzystać całe rodziny. 

W tym roku OSA powstaną głównie na terenach wiejskich, tam będzie zrealizowanych około 78 procent wszystkich tegorocznych projektów. Dofinansowanie wynosi do 50 procent, a dla najmniej zamożnych samorządów do 70 procent kosztów budowy siłowni. 

- Otwarte Strefy Aktywności to wyjście naprzeciw oczekiwaniom lokalnych społeczności - podkreśla minister Bańka. Z badań przeprowadzonych przez ministerstwo wynika, że to właśnie siłownie na wolnym powietrzu oraz baseny cieszą się największą popularnością wśród Polaków. 

Program budowy otwartych stref aktywności jest rozłożony na dwa lata. Resort przeznaczy na ten cel 100 milionów złotych i liczy, że w ramach tego budżetu w Polsce powstanie 3 000 stref aktywności. W tym roku Ministerstwo Sportu na realizację projektu przeznaczy ponad 54 milionów złotych. O dofinansowanie mogły ubiegać się między innymi gminy, stowarzyszenia, fundacje, czy spółdzielnie mieszkaniowe.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Piotr Gociek

Gość: Witold Bańka (minister sportu i turystyki)

Data emisji: 07.06.2018

Godzina emisji: 7.15 

(ah)/abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Sport zorganizowany przestał być przestrzenią suwerenną"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 20:51
- Wraz z dynamicznym rozwojem telewizji w latach 90. sport na tym najwyższym poziomie poddał się logice kapitalizmu w tak wielu wymiarach, że coraz większa część suwerenności, którą kiedyś się cieszył, choćby pod iluzją sportu amatorskiego, schodzi na dalszy plan - mówił w Dwójce Krzysztof Wolański, współautor książki "Sport nie istnieje. Igrzyska w społeczeństwie spektaklu".
rozwiń zwiń