"Puste schronisko". Dzieci prowadzą akcję adopcyjną psów

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 16:30
Uczniowie szkoły podstawowej w Bodzanowie koło Płocka mają wielkie serca. W ramach akcji "Puste schronisko" szukają domów dla porzuconych psów.
Audio
  • "Puste schronisko". Dzieci prowadzą akcję adopcyjną psów (Sygnały dnia/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Sofia Apkalikova

Od początku roku szkolnego dzieci brały udział w lekcjach opieki nad zwierzętami, które prowadził autor lektury szkolnej "Psie troski" Tom Justyniarski. Teraz przyszedł czas na wykorzystanie zdobytej wiedzy. Każdy uczeń wybrał sobie jednego psa ze schroniska w Małej Wsi stał się jego ambasadorem. Teraz dzieci będą szukać nowych domów dla zwierząt.

Uczniowie szkoły podstawowej w Bodzanowie Uczniowie szkoły podstawowej w Bodzanowie

- Zróbcie ogłoszenia, rozwieście w okolicy. Poproście o pomoc rodziców i dziadków. Dotrzyjcie do sąsiadów, znajomych i nieznajomych. Każde z was zostaje ambasadorem psa, którego sobie wybrało, wśród ludzi - zachęcał Tom Justyniarski.

Każdy z 35 psów z przytuliska znalazł swojego ambasadora. Cel akcji to puste schronisko. - Chcemy, żeby ta akcja pokazała całej Polsce, że można sobie poradzić z bezdomnością zwierząt, że można wyadoptować schronisko. Za kilka, góra kilkanaście tygodni, schronisko w Małej Wsi będzie puste. Niech stąd wyjdzie przykład i niech inne schroniska robią tak samo - podsumowuje Tom Justyniarski.

Uczniowie szkoły podstawowej w Bodzanowie idą na spotkanie ze swoimi podopiecznymi Uczniowie szkoły podstawowej w Bodzanowie idą na spotkanie ze swoimi podopiecznymi

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzili: Katarzyna Gójska i Wiesław Molak

Materiał przygotował: Patryk Michalski

Data emisji: 8.06.2018

Godzina emisji: 6.33

pm/mg